Krzysiek Borek06.02.2018
Apple wymieni niektóre wadliwe iPhone’y 5c 16GB na modele z większą pamięcią

Apple i jego partnerzy serwisowi zaoferują niektórym klientom iPhone’a 5c 32GB, gdy zajdzie potrzeba wymiany modelu z 16GB pamięci wewnętrznej.

Informacja o oferowaniu modelu z większą ilością pamięci na dane użytkownika pojawiła się dzisiaj rano.

Wymiana w ramach naprawy gwarancyjnej iPhone’a 5c (16GB) na model z dwukrotnie większą ilością pamięci powinien być respektowany.

Nie wszystkie modele zostaną wymienione, a wymianą mają być objęte wyłącznie egzemplarze z wadą fabryczną lub poważniejszymi usterkami. Reszta modeli z pewnością nie będzie podlegać wymianie, więc trzeba mieć to na uwadze. Apple nie powiedziało dokładnie, co stoi za podjęciem tej decyzji, ale może mieć to związek z ilością dostępnych urządzeń.

iPhone 5c pojawił się razem z iPhone’em 5S w 2013 roku i to jedyny model z obudową wykonaną wyłącznie z tworzywa sztucznego. Miał być tańszą alternatywą dla 5S, ale ostatecznie jego cena była wysoka.

We wrześniu 2014 roku całkowicie zaprzestano sprzedawać iPhone’y 5c 16 lub 32GB, ale jeszcze przez rok Apple sprzedawało model z 8GB pamięci. iPhone 5c był najdłużej dostępny w Indiach, ponieważ jego sprzedaż zakończono dopiero w 2016 roku, ale od tamtego czasu oficjalnie zakończono sprzedaż tego modelu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek