Krzysiek Borek22.01.2018
Apple wymieni wadliwego iPhone 6 Plus na iPhone 6s Plus

Jesteście użytkownikami iPhone’a 6 Plus i wasze urządzenie dogorywa? Do marca 2018 roku możecie okazać się szczęśliwcami, ponieważ Apple wymieni wadliwe modele 6 Plus na 6s Plus.

Informacja pochodzi z wewnętrznych dokumentów giganta z Cupertino, które powędrowały do wszystkich, oficjalnych miejsc serwisowych. Jeżeli uszkodzone urządzenie, w tym przypadku iPhone 6 Plus musi zostać wymienione na nowe, właściciel powinien otrzymać 6s Plus, a nie ten sam telefon. Wymiana 6 Plus na 6s Plus potrwa do końca marca bieżącego roku.

Teoretycznie to najlepszy moment na uszkodzenie urządzenia, ponieważ notatka wysłana przez Apple nie opowiada w szczegółach, co podyktowało podjęcie takiej decyzji. Od dawna wiadomo, że dla iPhone’a 6 Plus brakuje baterii, więc dla mnie jedynym, logicznym rozwiązaniem tej sytuacji jest zaoferowanie 6s Plus. Nie dość, że Apple nie musi inwestować w produkcję baterii, to właściciel wychodząc z nowszym modelem powinien być zadowolony ze swojej sytuacji.

Co powinno być uszkodzone, żeby urządzenie kwalifikowało się do pełnej wymiany? W waszym egzemplarzu musi być uszkodzony port Lightning, płyta główna i wiele innych części. Pamiętajcie, że uszkodzone ekrany, głośnik lub aparat mogą zostać wymienione w salonie lub w nieautoryzowanym serwisie. Wtedy z pewnością nie dostaniecie nowszego modelu w zamian za starszy.

Jeżeli wasze urządzenie rzeczywiście podlega wymianie, może warto umówić wizytę. Tydzień temu chciałem w swoim 6 Plus wymienić baterię, ale się nie udało z powodu wielu problemów z urządzeniem. Zaproponowano mi takie samo za 320 funtów, więc stwierdziłem, że lepiej będzie kupić nowszy model i tak też zrobiłem. W większym wymienię tylko baterię i posłuży mi pewnie do wykonania Jailbreak.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek