iphone7plus

Apple wypłaci 35 milionów dolarów w ramach ugody dotyczącej wadliwego mikrofonu w iPhone 7 i 7 Plus

Apple zostało zobowiązane do zapłacenia 35 milionów dolarów w ramach ugody w sprawie wadliwego mikrofonu w iPhone 7 i iPhone 7 Plus.

Pojawiły się zarzuty, że wadliwy układ scalony w tych urządzeniach powodował problemy z dźwiękiem. W ramach ugody, klienci, którzy spełniają określone kryteria, będą mogli otrzymać zwrot kosztów naprawy lub wymiany urządzenia.

Problemy z mikrofonem w iPhone 7 i iPhone 7 Plus

Apple wypłaci 35 milionów dolarów w ramach ugody dotyczącej wadliwego mikrofonu w iPhone 7 i 7 Plus ciekawostki ugoda, Odszkodowanie, niedziałający mikrofon, iPhone 7 Plus, iPhone 7, 2024  Apple zostało zobowiązane do zapłacenia 35 milionów dolarów w ramach ugody w sprawie wadliwego mikrofonu w iPhone 7 i iPhone 7 Plus. iPhone7 5

Wielu użytkowników iPhone 7 i iPhone 7 Plus zgłaszało problemy z nierozpoznawaniem dźwięku przez mikrofon. Wewnętrzny dokument Apple, który ujawniono w maju 2018 roku, potwierdzał istnienie tego problemu. Niektórzy klienci zgłaszali, że po aktualizacji do systemu iOS 11.3 przycisk głośnika był wygaszony podczas rozmów, a inni nie mogli usłyszeć ich podczas połączeń telefonicznych lub na FaceTime. Apple zidentyfikowało ten problem jako “Loop Disease“.

Według pozwanego Apple, wada wynikała z niewystarczającej ochrony wewnętrznych części iPhone’a przez obudowę, co prowadziło do utraty kontaktu elektrycznego między układem audio a płytą główną. Nie wiadomo, jak wiele egzemplarzy iPhone 7 i iPhone 7 Plus było dotkniętych tym problemem.

Klasowy pozew w USA i ugoda

Z powodu tych problemów, w 2019 roku Apple zostało pozwane w wielu stanach w USA. Klienci oskarżali firmę o naruszenie praw konsumenta i złamanie gwarancji. W wyniku ugody, Apple zgodziło się zapłacić 35 milionów dolarów jako rekompensatę dla poszkodowanych klientów.

Aby zakwalifikować się do otrzymania zwrotu kosztów, klient musi być mieszkańcem USA, który posiadał iPhone 7 lub iPhone 7 Plus w okresie od 16 września 2016 roku do 3 stycznia 2023 roku. Ponadto, musi zgłosić problemy z dźwiękiem objęte ugoda Apple lub uiścić koszty naprawy lub wymiany urządzenia.

Procedura zgłoszenia roszczenia

Apple rozpoczęło procedurę zgłaszania roszczeń poprzez wysyłkę wiadomości e-mail do kwalifikujących się klientów. Ci, którzy nie otrzymali powiadomienia, ale uważają, że spełniają kryteria, mogą skontaktować się z Apple, wysyłając e-mail na adres info@smartphoneaudiosettlement.com. Termin na wybór metody płatności, zgłoszenie sprzeciwu wobec ugody lub wycofanie się z niej upływa 3 czerwca.

Zgodnie z zaproponowaną ugodą, klienci, którzy ponieśli koszty naprawy, mogą otrzymać zwrot do 349 dolarów, podczas gdy inni mogą otrzymać do 125 dolarów. Ostateczne zatwierdzenie ugody przez kalifornijski sąd zostało zaplanowane na 18 lipca.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 215

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top