Apple wypowiedziało wojnę ?informatorom?: prawnicy grożą procesami sądowymi za ujawnienie informacji o przyszłych gadżetach firmy polecane, ciekawostki   Niektórzy znani ?informatorzy? otrzymali listy od prawników Apple, żądając, aby przestali ujawniać szczegóły dotyczące przyszłych produktów firmy i zagrozili podjęciem kroków prawnych. Cook 1300x700

Apple wypowiedziało wojnę ?informatorom?: prawnicy grożą procesami sądowymi za ujawnienie informacji o przyszłych gadżetach firmy

Niektórzy znani ?informatorzy? otrzymali listy od prawników Apple, żądając, aby przestali ujawniać szczegóły dotyczące przyszłych produktów firmy i zagrozili podjęciem kroków prawnych.

Według postów w mediach społecznościowych w e-mailach od firmy Apple są informacje mówiące o tym, aby ?informatorzy? nie ujawniali informacji o niezaprezentowanych produktach firmy, ponieważ może to wprowadzić w błąd potencjalnych klientów i dać przewagę konkurencji. Producent iPhone’a zażądał również, aby osoby te nie publikowały żadnych obrazów ani nie używały w swoich wiadomościach szyfrów lub zagadek, ponieważ są one również uważane za przecieki.

Jedną z osób do których trafił taki e-mail jest Kang. Otrzymał on wiadomość ze zrzutami ekranu swoich postów na Weibo, w których ujawnił informacje o niektórych produktach Apple.

Kang już zapowiedział, że nie będzie już udostępniał żadnych informacji o urządzeniach Apple. Ostrzegł również innych blogerów, że firma zaczęła analizować wszystkie plotki i informacje poufne w sieciach społecznościowych i będzie postrzegać je jako ?naruszenie praw i nadużycie tajemnic handlowych?.

Co ciekawe, wiadomości jak do tej pory otrzymali tylko chińscy i europejscy informatorzy. Użytkownicy z USA, którzy ujawnili informacje o urządzeniach Apple przed ogłoszeniem, nie otrzymali jeszcze żadnych listów.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry