pegasus

Apple wypowiedziało wojnę twórcom oprogramowania szpiegującego Pegasus

Apple złożył pozew przeciwko izraelskiej grupie NSO, aby ścigać ich za szpiegowanie i nękanie użytkowników Apple. Pozew zawiera nowe informacje o tym, jak NSO Group zainfekowała urządzenia ofiar oprogramowaniem szpiegującym Pegasus.

Aby zapobiec dalszym nadużyciom i szkodom dla swoich użytkowników, Apple stara się również na stałe zakazać NSO Group korzystania z jakiegokolwiek oprogramowania, usługi lub urządzenia Apple.

Grupa NSO stworzyła sponsorowaną przez rząd technologię nadzoru, która umożliwia ukierunkowanemu oprogramowaniu szpiegującemu szpiegowanie ofiar. Ataki te są wymierzone w niewielką liczbę użytkowników i dotykają ludzi na wielu platformach, w tym iOS i Android. Badacze i dziennikarze publicznie udokumentowali historię wykorzystywania tego oprogramowania szpiegującego do atakowania dziennikarzy, aktywistów, dysydentów, naukowców i urzędników państwowych.

Apple wypowiedziało wojnę twórcom oprogramowania szpiegującego Pegasus ciekawostki pegasus, Apple  Apple złożył pozew przeciwko izraelskiej grupie NSO, aby ścigać ich za szpiegowanie i nękanie użytkowników Apple. Pozew zawiera nowe informacje o tym, jak NSO Group zainfekowała urządzenia ofiar oprogramowaniem szpiegującym Pegasus.  pegasus

Podmioty sponsorowane przez rząd, takie jak NSO Group, wydają miliony dolarów na zaawansowane technologie nadzoru bez efektywnej odpowiedzialności. Trzeba to zmienić. Urządzenia Apple są najbezpieczniejszym sprzętem konsumenckim na rynku, ale prywatne firmy, które opracowują oprogramowanie szpiegowskie sponsorowane przez rząd, stały się jeszcze bardziej niebezpieczne. – powiedział Craig Federighi, starszy wiceprezes Apple ds. rozwoju oprogramowania.

Apple pochwaliło także pracę Citizen Lab i Amnesty International, które znalazły dowody na to, że Pegasus jest wykorzystywany do hakowania iPhone’ów użytkowników na całym świecie. Apple przekazał 10 milionów dolarów na wsparcie tych i innych organizacji, które przeciwdziałają cyberśledzeniu.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top