iphone14

Apple wyprzedziło Xiaomi pod względem sprzedaży smartfonów w Azji

Według najnowszych badań rynku, Apple zdołało wyprzedzić chińskie Xiaomi pod względem sprzedaży smartfonów w Azji. Jest to bardzo dobra wiadomość.

Z uwagi na to, że Azja to jeden z największych i najważniejszych rynków dla branży smartfonów, to osiągnięcie takiego sukcesu jest bardzo istotne. Ten rynek obejmuje Indie i Chiny, które razem mają blisko 6 miliardów ludzi, co stanowi potencjalnie ogromną bazę klientów dla producentów telefonów komórkowych.

Według raportu, Samsung nadal zajmuje pierwsze miejsce z udziałem w rynku na poziomie 22,25%. Jednakże, drugie miejsce zajmuje już Apple z 17,15%, a trzecie Xiaomi z 16,19%. Kolejne dwa miejsca zajmują chińskie firmy Oppo i Vivo z udziałami w rynku wynoszącymi odpowiednio 10,82% i 9,76%.

Apple wyprzedziło Xiaomi pod względem sprzedaży smartfonów w Azji ciekawostki Xiaomi, azja, Apple  Według najnowszych badań rynku, Apple zdołało wyprzedzić chińskie Xiaomi pod względem sprzedaży smartfonów w Azji. Jest to bardzo dobra wiadomość. iPhone14 6

Analitycy przypisują wzrost sprzedaży telefonów Apple w Azji między innymi odejściu Huawei z rynku smartfonów oraz zwiększonej obecności marki w regionie. Wraz z wycofaniem się Huawei z branży smartfonów, wiele osób może teraz wybierać między iOS a standardowym Androidem, takim jak ten, który działał na telefonach Huawei. To daje szansę Apple na zwiększenie sprzedaży swoich urządzeń w Azji.

Dodatkowo, Apple wprowadziło zniżki studenckie na rozwijających się rynkach azjatyckich, takich jak Malezja i Wietnam. Ta oferta ma na celu przyciągnięcie młodszych klientów, którzy niekoniecznie są w stanie wydać dużą sumę pieniędzy na nowy telefon. Takie działania marketingowe mogą przyczynić się do zwiększenia popularności produktów Apple na rynku azjatyckim.

Apple odnotowało sukces w Azji, wyprzedzając w sprzedaży smartfonów chińskie Xiaomi. To dobrze wróży dla przyszłości marki w regionie, ale także potwierdza znaczenie Azji jako jednego z kluczowych rynków dla branży smartfonów.

Co o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. I oczywiście zachęcamy Was gorąco do zapoznania się z innymi wpisami, które zamieszczaliśmy na stronie w ostatnim czasie. Znajdziecie tam m.in.  informacje o iPhone 15 Pro, a także o nadchodzącym nowym systemie iOS 16.4. Polecamy!

Czytaj także:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top