ipad 10

Apple wypuści w tym roku tylko jednego nowego iPada

Według najnowszych przecieków i doniesień z branży, Apple planuje wprowadzić do oferty jedynie jeden nowy model tabletu w 2023 roku.

Konkretnie chodzi o iPad Air 6. generacji, który ma zadebiutować na rynku w październiku. Nie jest to może rewolucyjna informacja, ale jej potwierdzenie przez różne źródła zwraca uwagę na strategię firmy.

Ostatnia aktualizacja iPada Air miała miejsce w marcu 2022 roku. Wprowadzone wówczas zmiany obejmowały implementację chipu M1, ulepszenie przedniego aparatu do 12 megapikseli z funkcją Center Stage, przyspieszenie portu USB-C, dodanie obsługi sieci 5G w modelach z możliwością łączenia się z siecią komórkową oraz wprowadzenie nowych wariantów kolorystycznych. Na tej podstawie można przypuszczać, że nowa generacja iPada Air przyniesie kolejne znaczące unowocześnienia.

Apple wypuści w tym roku tylko jednego nowego iPada ciekawostki iPad Air 6. generacji, Apple  Według najnowszych przecieków i doniesień z branży, Apple planuje wprowadzić do oferty jedynie jeden nowy model tabletu w 2023 roku. iPadAir5 1

Interesujące jest również to, że firma z Cupertino zdecydowała się na ograniczenie liczby nowości w segmencie tabletów do jednego modelu. Na pierwszy rzut oka może to wydawać się ryzykownym posunięciem, jednak być może to świadczy o skoncentrowaniu zasobów na jednym, ale zaawansowanym urządzeniu. Brak planów dotyczących organizacji specjalnego wydarzenia promocyjnego dla nowych tabletów sugeruje, że Apple może skupić się na rozwijaniu innych linii produktów lub usług w najbliższym czasie.

Takie podejście daje również więcej czasu na rozwój kolejnych wersji iPadów mini oraz iPadów Pro, które zgodnie z informacjami mają pojawić się dopiero w 2024 roku. Wydaje się, że Apple stawia na jakość i innowacyjność pojedynczego modelu, zamiast rozdrabniać się na wiele różnych urządzeń.

Zbliżający się debiut szóstej generacji iPada Air będzie z pewnością wyczekiwany przez fanów marki, a także przez tych, którzy są ciekawi, jakie nowości zostaną wprowadzone. Możemy spodziewać się, że firma zaskoczy nas kilkoma interesującymi funkcjami, chociaż na razie trudno jest dokładnie przewidzieć, jakie one będą.

Jak widzicie, rok 2023 zapowiada się jako okres ograniczonej aktywności Apple w segmencie tabletów. Skoncentrowanie się na jednym modelu może jednak okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli firma wprowadzi na rynek urządzenie spełniające oczekiwania konsumentów pod względem jakości i innowacyjności.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 165

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top