gwiezdne wojny

Apple wypuściło film z okazji dnia Gwiezdnych Wojen

Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen firma Apple udostępniła krótki film o tym, jak dział efektów dźwiękowych Lucasfilm, Skywalker Sound, wykorzystuje komputery Mac w swojej pracy.

Skywalker Sound wykorzystuje 130 stelaży Mac Pro, 50 komputerów iMac, 50 komputerów MacBook Pro i 50 komputerów Mac mini z zainstalowanymi profesjonalnymi aplikacjami, z których każdy jest zdalnie podłączony do centralnej sali komputerowej. Studio intensywnie korzysta również z kilkudziesięciu iPadów, iPhone’ów i Apple TV, aby ułatwić proces produkcji.

Projektant dźwięku pierwszych sześciu odcinków Gwiezdnych wojen, Ben Burtt, powiedział, że jego podróż do świata dźwięku rozpoczęła się od Macintosh SE. Zachęcał również wszystkich początkujących inżynierów dźwięku do korzystania z „niedrogich aplikacji, do których można teraz uzyskać dostęp na iPadzie lub MacBooku”.

W poniedziałek, 9 maja, Apple poprowadzi wyjątkową sesję online „Dzisiaj w Apple” z Leffem Leffertsem z Skywalker Sound i Eddiem Francisem z Apple Music, aby dowiedzieć się, jak tworzyć efekty dźwiękowe za pomocą głosu, przedmiotów gospodarstwa domowego i GarageBand.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top