macOS Monterey 12.5.1

Apple wypuszcza macOS Monterey 12.5.1

Wraz z iOS 15.6.1, iPadOS 15.6.1 firma Apple udostępniła w dniu wczorajszym także nową wersję macOS Monterey 12.5.1 dla wszystkich, z ważnymi aktualizacjami bezpieczeństwa.

Udostępniona aktualizacja jest oczywiście zalecana właśnie ze względu na wprowadzone poprawki bezpieczeństwa. Zresztą samo Apple zaleca jak najszybszą instalację.

Apple wypuszcza macOS Monterey 12.5.1 ciekawostki macOS Monterey 12.5.1  Wraz z iOS 15.6.1, iPadOS 15.6.1 firma Apple udostępniła w dniu wczorajszym także nową wersję macOS Monterey 12.5.1 dla wszystkich, z ważnymi aktualizacjami bezpieczeństwa. monterey 1

W macOS Monterey 12.5.1, załatano dziurę w jądrze, która pozwalała na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami administratora. Apple zwraca uwagę, że ta luka mogła zostać wykorzystana w przeszłości. Jest też poprawka dla WebKit, również mająca na celu zamknięcie luki, która pozwalała na wykonanie dowolnego kodu. W tym przypadku również Apple zwraca uwagę na to, że wada mogła zostać wykorzystana w przeszłości.

Jak zauważyliście, są to dwie dość ważne poprawki, więc radzimy szybko dokonać aktualizacji. Aby zaktualizować komputer Mac, wystarczy kliknąć przycisk Apple w lewym górnym rogu, wybrać O tym Macu, a następnie Uaktualnienie oprogramowania. Oczywiście firma zawarła też kilka poprawek wydajności.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top