AirTag

Apple zaczęło publikować listy zmian aktualizacji AirTag

Od listopada Apple wydało dwie aktualizacje oprogramowania układowego dla AirTag, ale firma nie ujawniła listy zmian. Teraz się to zmieniło.

Do tej pory aktualizacje akcesoriów Apple, takich jak AirPods i AirTag, były owiane tajemnicą. Firma Apple nigdy nie ujawniła publicznie zawartości takich aktualizacji i nie udostępniła specjalnych przycisków do ich instalowania. Wszystko powinno dziać się automatycznie, w tle, bez zwracania uwagi użytkownika. Ale wydaje się, że ta polityka się zmieniła.

Teraz na swojej oficjalnej stronie Apple szczegółowo opisało zawartość dwóch ostatnich aktualizacji AirTag. Na przykład w wersji 2.0.24, która została wydana 10 listopada 2022 r., firma wprowadziła możliwość wykrywania z dużą dokładnością nieznanego AirTag w pobliżu. Funkcja byda została wprowadzona w ramach ochrony użytkowników Apple przed nękaniem i inwigilacją. Ponadto udoskonalono system powiadomień o czyimś AirTag.

Apple zaczęło publikować listy zmian aktualizacji AirTag ciekawostki Update, lista zmian, Aktualizacja, AirTag  Od listopada Apple wydało dwie aktualizacje oprogramowania układowego dla AirTag, ale firma nie ujawniła listy zmian. Teraz się to zmieniło. AirTag4

Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, Apple AirTag to urządzenie śledzące, które można przypiąć do przedmiotów lub nosić przy sobie, aby śledzić ich położenie za pomocą aplikacji Find My w systemie operacyjnym iOS. AirTag działa za pomocą Bluetooth Low Energy (BLE) i może być śledzony przez inne urządzenia z systemem iOS, takie jak iPhone, iPad lub iPod touch, które są w zasięgu sieci BLE. Można go również skonfigurować tak, aby powiadamiał o swoim położeniu za pośrednictwem e-maila lub wiadomości tekstowej.

AirTag jest przydatny w wielu sytuacjach, takich jak śledzenie swojego portfela, torby, kluczy lub innych przedmiotów, które często gubisz. Może być również używany do śledzenia zwierząt domowych lub dzieci, aby upewnić się, że są bezpieczne i zawsze wiedzieć, gdzie się znajdują. AirTag jest również bardzo prosty w obsłudze – wystarczy go zsynchronizować z aplikacją Find My, a następnie przypiąć do przedmiotu lub zabrać ze sobą, gdy wychodzisz z domu.

Jeśli chodzi o wersję 2.0.36, wydaną 12 grudnia, Apple naprawiło w niej problem z akcelerometrem – w niektórych scenariuszach czujnik odmawiał aktywacji. Najprawdopodobniej poprawka dotyczy rozpoznawania ruchu AirTag.

Być może Apple zacznie ujawniać szczegóły aktualizacji dla AirPods w najbliższej przyszłości. Teraz notatka do nich zwykle składa się z jednej frazy: „Poprawki błędów i ulepszenia wydajności”.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top