Apple zajmuje drugie miejsce na rynku smartfonów w Europie ciekawostki Sprzedaż, iPhone, europa, Apple  iPhone’y pozostają jednymi z najlepiej sprzedających się smartfonów w Europie i zajmują drugie miejsce w Europie tuż za Samsungiem. iPhone13pro 1300x700

Apple zajmuje drugie miejsce na rynku smartfonów w Europie

iPhone’y pozostają jednymi z najlepiej sprzedających się smartfonów w Europie i zajmują drugie miejsce w Europie tuż za Samsungiem.

Według nowych danych Strategy Analytics , Apple ma 23% udziału w europejskim rynku smartfonów w 2021 roku. iPhone odnotował 11% wzrost rok do roku, co pozwoliło firmie utrzymać stabilny udział w rynku w porównaniu do 2020 roku i zająć drugie miejsce.

Apple zajmuje drugie miejsce na rynku smartfonów w Europie ciekawostki Sprzedaż, iPhone, europa, Apple  iPhone’y pozostają jednymi z najlepiej sprzedających się smartfonów w Europie i zajmują drugie miejsce w Europie tuż za Samsungiem. iPhone samsung

Samsung, który utrzymał swoją pozycję ma 29% udziału w rynku, mimo że jako jedyna firma w pierwszej piątce straciła udział  (-1%). Xiaomi zajmuje trzecie miejsce z 20% udziałem i 33% wzrostem rok do roku. Oppo zajmuje czwarte miejsce z 5% udziałem  i +77%. Indyjski producent Realme po raz pierwszy znalazł się w pierwszej piątce z oszałamiającym wzrostem 548% i 3% udziałem.

Cały rynek smartfonów w Europie wzrósł w 2021 r. o 3% r/r.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top