chatgpt

Apple zakazuje swoim pracownikom używania ChatGPT

 Gigant z Cupertino zakazał swoim pracownikom używania ChatGPT, narzędzia opartego na sztucznej inteligencji opracowanego przez OpenAI, w miejscu pracy.

Zaskakujące jest to, że decyzja firmy Apple została podjęta zaledwie kilka godzin po oficjalnym wydaniu aplikacji ChatGPT na iPhone’a. W przekazanym komunikacie Apple wyraziło swoje obawy związane z platformami AI, które zbierają poufne dane od pracowników. Oprócz ChatGPT, Apple postanowiło również zakazać swoim pracownikom korzystania z Copilot GitHub, narzędzia opracowanego przez Microsoft, które pomaga programistom automatyzować proces kodowania.

Te obawy Apple nie są całkowicie bezpodstawne. ChatGPT, który jest również finansowany przez Microsoft, wysyła zebrane dane do programistów, umożliwiając im ciągłe udoskonalanie modeli AI wykorzystywanych przez platformę. W marcu wystąpił błąd, który pozwolił użytkownikom na oglądanie historii czatów innych użytkowników ChatGPT.

Apple zakazuje swoim pracownikom używania ChatGPT ciekawostki zakaz, technologia, sztuczna inteligencja, Siri, OpenAI, Microsoft, John Giannandrea, generatywne przetwarzanie języka naturalnego, decyzja, dane pracowników, Copilot GitHub, ChatGPT, Bobcat, bezpieczenstwo, Apple, AI   Gigant z Cupertino zakazał swoim pracownikom używania ChatGPT, narzędzia opartego na sztucznej inteligencji opracowanego przez OpenAI, w miejscu pracy macgpt

Choć po odkryciu tego problemu, OpenAI wprowadziło opcję, która pozwala użytkownikom na wyłączenie historii czatów i uniknięcie udziału w szkoleniu modeli AI, Apple nie chce ryzykować ewentualnej utraty swoich poufnych danych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Apple nie jest jedyną firmą, która podjęła taką decyzję. Firmy takie jak JPMorgan Chase i Verizon również ograniczyły korzystanie z tych platform przez swoich pracowników. Zdaniem WSJ, Amazon również poprosił swoich inżynierów, aby korzystali z własnych, wewnętrznych narzędzi AI, zamiast polegać na narzędziach opracowanych przez inne firmy.

Nieoficjalne raporty sugerują, że Apple pracuje nad własnym modelem sztucznej inteligencji, który mógłby być włączony do Siri. Ta nowa inicjatywa jest rzekomo prowadzona przez Johna Giannandreę, który dołączył do firmy Apple w 2018 roku po wielu latach spędzonych w Google. Tim Cook, dyrektor generalny Apple, wyraził ostatnio swoje uznanie dla potencjału sztucznej inteligencji, jednocześnie zaznaczając, że istnieją pewne problemy, które muszą zostać rozwiązane w kontekście funkcjonowania obecnej technologii.

Co więcej, doniesienia mówią, że Apple potajemnie testuje nową technologię o nazwie kodowej “Bobcat“,która ma wprowadzić generatywne przetwarzanie języka naturalnego do Siri. W chwili obecnej nie jest jednak jasne, kiedy firma planuje udostępnić tę technologię publicznie.

Co o tym myślisz?

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 123

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top