OneTech10.03.2020
Dezynfekcja iPhone i innych urządzeń Apple

Dzisiaj, 10 marca Apple zaktualizowało instrukcje czyszczenia gadżetów i dodało nowe zalecenia pokazujące jak prawidłowo wykonać dezynfekcję iPhone i innych urządzeń.

Wcześniej Apple zachęcało użytkowników, aby nie używali produktów na bazie alkoholu do czyszczenia gadżetów, ostrzegając, że substancje chemiczne mogą uszkodzić oleofobową powłokę wyświetlaczy.

Teraz dezynfekcja iPhone i innych urządzeń powinna wyglądać w następujący sposób. Do czyszczenia iUrządzeń zaleca się stosowanie ściereczki z 70% alkoholem izopropylowym lub chusteczek dezynfekujących Clorox, aby uniknąć przedostania się wilgoci do otworów w urządzeniu.

Jeśli zastosujesz się do zaleceń, nie powinieneś bać się powłoki oleofobowej. Joanna Stern, dziennikarka z Wall Street, przetestowała zaktualizowany przewodnik Apple do czyszczenia gadżetów i wytarła wyświetlacz nowego iPhone 8 Cloroxem 1095 razy. Gdyby czyściła iPhone’a trzy razy dziennie, trwałoby to trzy lata. Stern zauważyła, że po teście oleofobowa powłoka na wyświetlaczu smartfona pozostała w dobrym stanie bez widocznych uszkodzeń.

Zaktualizowane zalecenia dotyczące czyszczenia gadżetów Apple stanowią środek zapobiegawczy w przypadku rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Według najnowszych badań wirus może niezależnie istnieć na powierzchni gadżetu nawet przez dziewięć dni.

Jeśli szukacie środka antybakteryjnego do bezpiecznego czyszczenia swojego iPhone’a – zajrzyjcie tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl