OneTech10.03.2020
Apple zaktualizowało instrukcje czyszczenia gadżetów, dodając nowe zalecenie dotyczące dezynfekcji urządzeń

Dzisiaj, 10 marca Apple zaktualizowało instrukcje czyszczenia gadżetów, dodając nowe zalecenie dotyczące dezynfekcji urządzeń. Co się zmieniło?

Wcześniej Apple zachęcało użytkowników, aby nie używali produktów na bazie alkoholu do czyszczenia gadżetów, ostrzegając, że substancje chemiczne mogą uszkodzić oleofobową powłokę wyświetlaczy.

Teraz firma zaleca stosowanie ściereczki z 70% alkoholem izopropylowym lub chusteczek dezynfekujących Clorox, aby uniknąć przedostania się wilgoci do otworów w urządzeniu.

Jeśli zastosujesz się do zaleceń, nie powinieneś bać się powłoki oleofobowej. Joanna Stern, dziennikarka z Wall Street, przetestowała zaktualizowany przewodnik Apple do czyszczenia gadżetów i wytarła wyświetlacz nowego iPhone’a 8 Cloroxem 1095 razy. Gdyby czyściła iPhone’a trzy razy dziennie, trwałoby to trzy lata. Stern zauważyła, że po teście oleofobowa powłoka na wyświetlaczu smartfona pozostała w dobrym stanie bez widocznych uszkodzeń.

Zaktualizowane zalecenia dotyczące czyszczenia gadżetów Apple stanowią środek zapobiegawczy w przypadku rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Według najnowszych badań wirus może niezależnie istnieć na powierzchni gadżetu nawet przez dziewięć dni.

Jeśli szukacie środka antybakteryjnego do bezpiecznego czyszczenia swojego iPhone’a – zajrzyjcie tutaj.

Źródło: apple.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl