Apple

Apple zapłaci 50 milionów dolarów właścicielom MacBooków z klawiaturą motylkową

W 2018 roku złożono pozew zbiorowy przeciwko Apple, w którym domagano się odszkodowania za używanie MacBooka z wadliwą klawiaturą.

Pozew dotyczył użytkowników z Kalifornii, Florydy, Illinois, Michigan, New Jersey, Nowego Jorku i Waszyngtonu. Dziś sąd federalny w Kalifornii wstępnie zatwierdził wypłatę 50 milionów dolarów od Apple.

Wypłata obejmie 13,6 mln dolarów w ramach honorariów adwokackich, do 2 mln dolarów w ramach opłat prawnych oraz 1,4 mln dolarów w ramach kosztów administracyjnych związanych z ugodą, a pozostała część zostanie rozdzielona między powodów.

Apple zapłaci 50 milionów dolarów właścicielom MacBooków z klawiaturą motylkową ciekawostki MacBook, klawiatura motylkowa, Apple  W 2018 roku złożono pozew zbiorowy przeciwko Apple, w którym domagano się odszkodowania za używanie MacBooka z wadliwą klawiaturą. Macbook Pro

Firma dodała klawiaturę motylkową do MacBooka, MacBooka Air i MacBooka Pro w 2015 i 2016 roku, twierdząc, że innowacja zapewnia lepsze wyczucie klawiszy i stabilność, a także zapewnia smuklejszą konstrukcję.

Właściciele nie docenili nowości i wytoczyli proces pod pretekstem, że firma celowo sprzedaje wadliwy produkt i ukrywa winę.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top