OneTech11.08.2019
Apple zapłaci milion dolarów osobie, która zhakuje iPhone’a

Bezpieczeństwo i poufność danych osobowych jest dziś jednym z głównych priorytetów Apple, o czym wielokrotnie mówił Tim Cook.

Korporacja stale ulepsza mechanizmy ochrony systemu operacyjnego, stale zatrudniając wybitnych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa informacji. Co jeszcze jest gotowa Apple zapewnić dla maksymalnego bezpieczeństwa swoich systemów operacyjnych?

Na konferencji Black Hat w Las Vegas szef Apple Security Ivan Krstic wyznaczył nagrodę dla osób, które wykryją krytyczne luki w iOS. Według niego, firma jest w stanie zapłacić milion dolarów, jeśli luka jest naprawdę poważna i pozwoli potencjalnym atakującym na przechwycenie danych osobowych na urządzeniu lub zdalną kontrolę nad nim. To największa nagroda przyznana kiedykolwiek dużym firmom technologicznym.

Według Apple luka ta ma umożliwić hakerom na zdalne kontrolowanie urządzenia. Ważne jest, aby cały proces hakowania był autonomiczny i nie wymagał żadnych działań ze strony użytkownika. Tylko w tych przypadkach firma jest gotowa rozstać się z tak imponującą kwotą.

Nagrodę w wysokości 500 000 $ otrzymają ci, którzy mogą wykonać pełnoprawny atak sieciowy, bez interwencji użytkownika. Hakerzy muszą uzyskać dostęp do podstawowych informacji przechowywanych w urządzeniu – wiadomości, informacji o karcie bankowej, zdjęć i wiadomości e-mail.

Wcześniej Apple oferowało nawet 200 000 USD za poważne błędy. Teraz kwota została zwiększona pięciokrotnie. Wraz ze wzrostem nagród firma rozszerzyła program identyfikacji podatności na zagrożenia. Teraz nie tylko znani eksperci od bezpieczeństwa, ale każdy może uczestniczyć w poszukiwaniu błędów.

Luki możecie zgłaszać na specjalnej stronie – w tym miejscu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl