Apple M2

Apple zapowiada Apple M2: energooszczędność i jeszcze więcej mocy

Procesor Apple M2 to rzeczywistość! Firma Apple ogłosiła to podczas prezentacji otwierającej konferencję WWDC 2022. Jest to nowa generacja układów “M” opracowana niezależnie przez firmę Apple.

Procesor M2 firmy Apple, oferuje o 50% większą przepustowość niż układ M1, dzięki czemu można w nim zainstalować nawet 24 GB pamięci RAM. Według zapewnień Apple, układ M2 może konkurować z chipsetami stosowanymi w konkurencyjnych laptopach klasy high-end, oferując 90% wydajności 12-rdzeniowych procesorów Intela przy jednej czwartej mniejszym poborze mocy.

Apple zapowiada Apple M2: energooszczędność i jeszcze więcej mocy ciekawostki procesor Apple M2, Apple M2  Procesor Apple M2 to rzeczywistość! Firma Apple ogłosiła to podczas prezentacji otwierającej konferencję WWDC 2022. Jest to nowa generacja układów "M" opracowana niezależnie przez firmę Apple. applem2

W porównaniu z podstawowym układem M1, nowy M2 oferuje wzrost wydajności o 18%, przy zachowaniu tego samego poboru mocy. Szacuje się także, że wydajność procesora graficznego wzrosła o 35% w porównaniu do starego modelu M1. Udoskonalony został także silnik neuronowy, który oferuje teraz o 40 procent większą szybkość działania niż układ Apple pierwszej generacji.

A zatem nie tylko większa moc, ale także sprawność energetyczna, która pozostaje niezmieniona, a jeśli to możliwe, nawet się poprawia. Tak w skrócie wygląda praca, jaką Apple wykonało nad nowym, podstawowym układem M2, po którym – jak jesteśmy pewni – pojawią się wersje udoskonalone.

Pierwszymi komputerami Mac wyposażonymi w nowy układ M2 będą MacBook Air i nowy MacBook Pro 13″, które wkrótce będą dostępne w sprzedaży.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry