drzwi

Apple zaprezentowało nowe funkcje iOS

Firma Apple zaprezentowała kilka nowych funkcji, które już wkrótce pojawia się w systemie iOS. Co to takiego i dla kogo są przeznaczone nowości? Już wyjaśniamy.

Jak się dowiedzieliśmy z komunikatu prasowego firma Apple wprowadzi w tym roku kilka nowych funkcji dla użytkowników niepełnosprawnych. Nowości pojawią się na iPhone, Apple Watch i Mac.

Pierwszą funkcją będzie wykrywanie drzwi. Nowość do prawidłowego działania wykorzystuje kamerę iPhone’a, LiDAR i uczenie maszynowe, aby informować niewidomych użytkowników, gdzie znajdują się drzwi.

Po zeskanowaniu pomieszczenia system pokaże drzwi, odległość do nich, napisy i podpowie, jak je prawidłowo otworzyć (do siebie, od siebie lub przez przekręcenie klamki). Wszystkie informacje będą wyświetlane na ekranie iPhone’a i przesyłane za pomocą sygnałów dotykowych.

Druga rzecz to Apple Watch Mirroring, czyli opcja która pozwala sterować zegarkiem z iPhone’a. Jest przydatny dla użytkowników o ograniczonych możliwościach fizycznych i motorycznych.

Apple zaprezentowało nowe funkcje iOS ciekawostki nowosci iOS, iOS, Apple  Firma Apple zaprezentowała kilka nowych funkcji, które już wkrótce pojawia się w systemie iOS. Co to takiego i dla kogo są przeznaczone nowości? Już wyjaśniamy. mirroring

Po włączeniu Apple Watch Mirroring ekran zegarka będzie wyświetlany na iPhone przez AirPlay. Apple Watch otrzyma też wsparcie dla nowych gestów. Na przykład, dwukrotnie ściskając zegarek, możesz odebrać lub zakończyć połączenie, zrobić zrzut ekranu, ukryć powiadomienie lub wznowić trening.

Kolejną nowością będą napisy na żywo w FaceTime. Podczas rozmowy FaceTime na iPhonie, iPadzie i Macu użytkownicy niesłyszący lub niedosłyszący mogą czytać, co mówią inni.

Sam system rozpoznaje głos, tłumaczy go na tekst i podpowiada, do którego z rozmówców należą słowa. Napisy są generowane na urządzeniu i nie są przesyłane na serwery Apple. VoiceOver otrzyma 20 nowych języków.

Wykrywanie drzwi będzie dostępne tylko na iPhone i iPad Pro z LiDAR. Apple Watch Mirroring wymagać będzie Apple Watch Series 6 lub nowszego. Napisy na żywo będą działać tylko w języku angielskim na Macu z Apple Silicon, iPhone 11 i nowszym oraz iPadzie z chipem A12 Bionic i nowszym.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top