audio

Apple zastąpiło ludzi sztuczną inteligencją

Firma Apple po cichu uruchomiła nowy katalog audiobooków w Apple Books, które wyróżniają się tym, że zostały wypowiedziane bez udziału ludzi.

Firma Apple uruchomiła nową usługę cyfrowej narracji dla autorów i wydawców, która umożliwia dodawanie podkładów głosowych do książek Apple Books przy użyciu sztucznej inteligencji. Nowa usługa przeznaczona jest dla niezależnych autorów oraz małych wydawnictw, które często nie są w stanie sfinansować profesjonalnego dubbingu książek.

Cena narracji cyfrowej nie jest ujawniana. Cały proces podkładania głosu trwa od jednego do dwóch miesięcy. Firma Apple stworzyła cztery głosy dla beletrystyki i literatury faktu. Na razie usługa jest dostępna tylko dla książek anglojęzycznych. Aby dodać głos do książki, jej wersja elektroniczna musi być dostępna w Apple Books.

Apple zastąpiło ludzi sztuczną inteligencją ciekawostki Apple  Firma Apple po cichu uruchomiła nowy katalog audiobooków w Apple Books, które wyróżniają się tym, że zostały wypowiedziane bez udziału ludzi. Ksiazki

Oprócz tego Apple ręcznie wybiera książki, które będą udźwiękowione przez sztuczną inteligencję. Wynika to z faktu, że każda książka jest wyjątkowa i ma swoje własne cechy, takie jak słowa w innych językach, które mogą wpływać na pracę narracji cyfrowej. Firma będzie regularnie ulepszać technologię, więc jeśli książka nie zostanie zaakceptowana jako lektor za pierwszym razem, może się zakwalifikować w przyszłości.

Książki z głosami AI są dystrybuowane wyłącznie za pośrednictwem Apple Books. Pod okładką książki znajduje się odpowiedni znak. Autorzy utworów otrzymują wszelkie prawa do audiobooków z narracją cyfrową i mogą wydawać inne wersje audiobooków.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
aparat 1

Wybór aparatu fotograficznego – to warto wiedzieć

Aparat fotograficzny może służyć nie tylko do robienia zdjęć, ale również do nagrywania filmów. Zaawansowane technologicznie modele, m.in. marki Canon mają wbudowane funkcje, zapewniające idealną ostrość obrazów fotografowanych z najdalszych odległości, nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top