Apple zatrudniło dwóch byłych inżynierów Mercedesa ciekawostki Mercedes, AppleCar, Apple Car  Apple zatrudniło dwóch byłych inżynierów Mercedesa, którzy najprawdopodobniej dołączą do zespołu Apple Car. AppleCar

Apple zatrudniło dwóch byłych inżynierów Mercedesa

Apple zatrudniło dwóch byłych inżynierów Mercedesa, którzy najprawdopodobniej dołączą do zespołu Apple Car.

Jednym z nowych pracowników dołączających do zespołu Apple Car o kryptonimie Project Titan jest dr Anton Uselmann. Zgodnie z jego profilem na LinkedIn, objął on stanowisko inżyniera projektu w zespole projektów specjalnych Apple we wrześniu 2021 roku.

Uselmann, który ma doktorat z mechatroniki, spędził ostatnie trzy lata jako inżynier układu kierowniczego w Mercedes-AMG, a wcześniej przez prawie sześć lat pracował nad układami kierowniczymi w Porsche.

Apple zatrudniło dwóch byłych inżynierów Mercedesa ciekawostki Mercedes, AppleCar, Apple Car  Apple zatrudniło dwóch byłych inżynierów Mercedesa, którzy najprawdopodobniej dołączą do zespołu Apple Car. AppleCar 1

Nazwisko drugiego byłego inżyniera Mercedesa, podobnie jak jego stanowisko w Apple, nie zostało ujawnione.

Według plotek, Apple aktywnie negocjuje z Toyotą i innymi japońskimi i azjatyckimi dostawcami komponentów. Samochód firmy Apple ma zostać wydany między 2024 a 2028 rokiem.

Apple Car to jeden z najbardziej tajnych projektów firmy. Pomimo niezliczonych plotek, ostateczny cel Apple w branży motoryzacyjnej pozostaje niejasny. Najnowsze założenia sugerują, że firma rzeczywiście pracuje nad własnym autonomicznym pojazdem, ale nie można jeszcze wykluczyć, że cały projekt jest związany tylko z autonomiczną platformą do jazdy, która ma być dostarczana innym firmom samochodowym.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry