Apple zawiesza montaż iPhone'a w fabryce Foxconn w Indiach ciekawostki iPhone 13, iPhone 12, Indie, Foxconn  Apple na czas nieokreślony zawiesiło montaż iPhone'a w indyjskiej fabryce Foxconna w związku z protestami pracowników w związku z masowym zatruciem pokarmowym, poinformował Bloomberg. iPhone13ProMax 1

Apple zawiesza montaż iPhone’a w fabryce Foxconn w Indiach

Apple na czas nieokreślony zawiesiło montaż iPhone’a w indyjskiej fabryce Foxconna w związku z protestami pracowników w związku z masowym zatruciem pokarmowym, poinformował Bloomberg.

Fabryka, w której montowano między innymi iPhone 12, została zamknięta do czasu, gdy Foxconn poprawi warunki życia pracowników.

Apple zawiesza montaż iPhone'a w fabryce Foxconn w Indiach ciekawostki iPhone 13, iPhone 12, Indie, Foxconn  Apple na czas nieokreślony zawiesiło montaż iPhone'a w indyjskiej fabryce Foxconna w związku z protestami pracowników w związku z masowym zatruciem pokarmowym, poinformował Bloomberg. iPhone12Pro 1

„W związku z niedawnymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i warunków życia w zakładzie Foxconn w Shriperumbudur, wysłaliśmy niezależnych audytorów. Odkryliśmy, że niektóre stołówki używane przez pracowników nie spełniały naszych wymagań i współpracujemy z dostawcą, aby zapewnić szybkie wdrożenie kompleksowych środków usprawniających ”- powiedział rzecznik Apple.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu około 150 pracowników Foxconn było hospitalizowanych z powodu zatrucia pokarmowego, co doprowadziło do protestów i późniejszego zamknięcia zakładu. Apple mówi, że obiekt Sriperumbudur będzie objęty okresem próbnym, dopóki firma nie będzie usatysfakcjonowana, że ​​jego standardy są spełnione.

Foxconn z kolei przeprosił, zauważając, że „bardzo mu przykro z powodu problemów, z jakimi borykali się pracownicy” i powiedział, że podejmie natychmiastowe działania w celu poprawy świadczonych usług i usług.

Apple chciało rozpocząć produkcję iPhone 13 w tej fabryce Foxconn w lutym 2022 roku, ale status tych planów jest teraz niejasny.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top