apple silicon

Apple zawiesza produkcję swojego czipa Wi-Fi

Apple wstrzymuje rozwój własnego niestandardowego układu Wi-Fi , starając się nadać priorytet rozwojowi procesorów Apple Silicon.

Znany analityk Kuo twierdzi, że firma z Cupertino kieruje większość swoich  inżynierów do pracy nad czipami Apple Silicon, które mają zostać wykonane w procesie 3nm. Dlaczego?  Nowy czip doprowadzi do znacznej poprawy “wydajności i zużycia energii”, dlatego jest to najwyższy priorytet dla zespołów Apple.

Ming-Chi Kuo jest znanym analitykiem rynku technologicznego specjalizującym się w branży elektronicznej. Znany jest z dokładnych prognoz i przewidywań dotyczących produktów firmy Apple, w tym iPhone’ów i innych urządzeń. Jego prognozy często stanowią punkt odniesienia dla branży i rynku akcji.

Apple zawiesza produkcję swojego czipa Wi-Fi ciekawostki Wi-Fi, czip wi-fi od Apple, Apple  Apple wstrzymuje rozwój własnego niestandardowego układu Wi-Fi , starając się nadać priorytet rozwojowi procesorów Apple Silicon. 3nm

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Kuo spodziewa się, że “najbardziej zaawansowane na świecie procesory 3nm” Apple wejdą do masowej produkcji już w tym roku:

Spowolnienie modernizacji procesorów wpływa na sprzedaż produktów końcowych (takich jak układy z serii A16 i M2). Dlatego, aby najbardziej zaawansowane na świecie procesory wykonane w technologii 3nm mogły płynnie wejść do masowej produkcji w latach 2023-2025, a wzrost wydajności i poprawa zużycia energii mogły znacząco poprawić się w stosunku do poprzedników, Apple poświęciło większość zasobów projektowych na rozwój tych procesorów.

Przejście na tranzystory 3nm skutkuje drastycznym wzrostem wydajności procesorów stosowanych w Macach i iPadach. Układy z serii M1 i M2 są produkowane w procesie technologicznym 5nm. Im mniejsza odległość między tranzystorami na chipie, tym lepsza wydajność i efektywność.

Nowy raport Kuo skupia się tylko na niestandardowym układzie Wi-Fi, który Apple opracowywało, aby zastąpić Broadcom. Firma wciąż pracuje nad własnym modemem komórkowym 5G, aby zmniejszyć zależność od Qualcomm, choć pewne problemy dotknęły również ten projekt.

Wreszcie Kuo potwierdza niedawny raport Barclays, że modele iPhone 15 będą zawierały wsparcie dla Wi-Fi-6E. Pisaliśmy już na ten temat kilka dni temu. Zapraszamy także do odwiedzenia i zapoznania się z innymi ciekawymi wpisami. Link dostępne są poniżej.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top