OneTech21.11.2019
Apple zmienia sposób testowania nowych funkcji w iOS, iPadOS, tvOS i macOS. Powód? Bardzo nieudany debiut iOS 13

Według Bloomberg, Apple postanowiło zmienić sposób, w jaki rozwija i testuje iOS, macOS, watchOS i tvOS w nadziei, że nowe podejście znacząco poprawi stabilność każdego oprogramowania.

Raport twierdzi, że iOS 14, który zostanie wydany w przyszłym roku jest testowany już na nowych zasadach. Powodem podjęcia takiej decyzji był bardzo nieudany debiut iOS 13. Jak wiemy najnowszy system od czasu premiery otrzymał już osiem aktualizacji.

W nowym procesie Apple wprowadzi „flagi”, pozwalające inżynierom oprogramowania na selektywne włączanie lub wyłączanie niedokończonych lub błędnych funkcji w izolowany sposób. W ten sposób ogólna stabilność systemu nie zostanie zagrożona. Flagi są już powszechnie używane przez inne firmy technologiczne, takie jak Google i Microsoft.

Według raportu Apple rozważył także opóźnienie niektórych funkcji iOS 14 do 2021 r. Powód? Apple chce, aby aktualizacja była bardziej stabilna, a nowa funkcja musi być w 100% gotowa na wprowadzenie. Uważa się, że Apple zastosowało podobne podejście do iOS 12, opóźniając niektóre funkcje, co przyczyniło się do tego, że iOS 12 był dużo stabilniejszą aktualizacją.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl