Apple zmienia zdanie: koniec z aktualizacjami zabezpieczeń dla iOS 14 ciekawostki iOS 15, iOS 14, aktualizacja zabezpieczen  Apple kontynuuje swoje kroki i nie pozwala już użytkownikom pozostać na iOS 14 i otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń. Nie jest t dobra wiadomość. ios15 14 1300x700

Apple zmienia zdanie: koniec z aktualizacjami zabezpieczeń dla iOS 14

Apple kontynuuje swoje kroki i nie pozwala już użytkownikom pozostać na iOS 14 i otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń. Nie jest t dobra wiadomość.

Wraz z wydaniem iOS 15 firma Apple potwierdziła, że będzie wypuszczać aktualizacje bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy woleli pozostać na iOS 14. Najwyraźniej wszystko się zmieniło w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Jak się okazuje Apple zmieniło jednak zdanie i powróciło do tradycyjnej metody aktualizacji, która zmusza użytkowników do zainstalowania najnowszej wersji systemu operacyjnego (iOS 15) w celu uzyskania poprawek bezpieczeństwa. Ta zmiana została wprowadzona po wydaniu iOS 15.2 w grudniu, ponieważ najnowsza aktualizacja iOS 14 pochodzi z października (iOS 14.8.1) i nie jest już dostępna do pobrania.

Apple zmienia zdanie: koniec z aktualizacjami zabezpieczeń dla iOS 14 ciekawostki iOS 15, iOS 14, aktualizacja zabezpieczen  Apple kontynuuje swoje kroki i nie pozwala już użytkownikom pozostać na iOS 14 i otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń. Nie jest t dobra wiadomość. aktualizacja

W praktyce wygląda to tak, że urządzenia z iOS 14.8 mogą wykonać jedynie aktualizację do iOS 15.2.1. Wcześniej sekcja Uaktualnienia w iOS 15 była podzielona i pokazywała  nie tylko aktualizację do iOS 15, ale również możliwość instalacji poprawek bezpieczeństwa iOS 14.

Niestety nie wiemy co skłoniło Apple do podjęcia takiej decyzji, ale jest mało prawdopodobne, że jest to błąd, ponieważ firma nie wydała od października łatek bezpieczeństwa dla iOS 14 . Oznacza to, że jeśli chcesz mieć najnowsze aktualizacje zabezpieczeń na swoim iPhonie lub iPadzie, będziesz musiał zainstalować iOS 15. Nie jest wykluczona dalsza zmiana kursu w nadchodzących tygodniach.

Czy to dobra decyzja? Jakie jest Wasze zdanie?

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top