App Store

Apple zmodyfikowało algorytmy wyszukiwania w App Store

W wywiadzie dla The New York Times, szefowie Apple, Phil Schiller i Eddie Kew, powiedzieli, że firma zmodyfikowała algorytm App Store, aby aplikacje Apple nie pojawiały się zbyt często w wynikach wyszukiwania.

Wcześniej The New York Times i The Wall Street Journal pisało o tym, że App Store faworyzuje aplikacje Apple w wynikach wyszukiwania. Na przykład wyszukiwanie słowa muzyka w wynikaj pojawiały się najpierw aplikacje Apple Music, GarageBand, a dopiero pozostałe takie jak przez Spotify czy inne. Z tego powodu wiele firm było niezadowolonych.

Apple zmodyfikowało algorytmy wyszukiwania w App Store polecane, ciekawostki wyszukiwanie App Store, Apple, App Store  W wywiadzie dla The New York Times, szefowie Apple, Phil Schiller i Eddie Kew, powiedzieli, że firma zmodyfikowała algorytm App Store, aby aplikacje Apple nie pojawiały się zbyt często w wynikach wyszukiwania. AppStore 650x350

Apple twierdzi, że ten problem jest związany z mechanizmem rankingu App Store, w którym aplikacje tego samego programisty są wyświetlane razem. Ta funkcja może być przydatna, na przykład, gdy klienci szukają biura, sklep zaoferuje im większość pakietu aplikacji Microsoft Office.

12 lipca Apple wyłączyło funkcję grupowania w algorytmie dla wszystkich swoich aplikacji, po czym ich rankingi wyszukiwań gwałtownie spadły. W tym samym czasie algorytm przetwarza aplikacje programistów zewnętrznych w stary sposób – w wyniku wyświetlane są wszystkie programy jednego programisty.

Apple nie nazywa zmiany naprawą błędu. Menedżerowie zauważają, że algorytm działał poprawnie, a obecne ograniczenia zostały ustawione, aby dać innym programistom możliwość promowania swoich aplikacji.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry