homekit 1

Apple zmuszone do wycofania nowej architektury Dom w iOS 16.2

Jedną z nowości w iOS 16.2, oficjalnie udostępnionym wszystkim użytkownikom w tym miesiącu, jest nowa architektura aplikacji Dom.

Według Apple, nowa architektura sprawia, że doświadczenie korzystania z akcesoriów HomeKit jest bardziej wydajne i niezawodne. Jak zauważył serwis MacRumors, aplikacja Home w iOS 16.2 nie oferuje już opcji aktualizacji do nowej architektury. Pojawia się to po kilku raportach użytkowników doświadczających problemów z ich akcesoriami HomeKit po aktualizacji.

Apple zmuszone do wycofania nowej architektury Dom w iOS 16.2 ciekawostki iOS 16.2, Home Jedną z nowości w iOS 16.2, oficjalnie udostępnionym wszystkim użytkownikom w tym miesiącu, jest nowa architektura aplikacji Dom. home1

Niektórzy twierdzili, że ich urządzenia HomeKit utknęły w stanie “aktualizacji” lub “konfiguracji”, podczas gdy inni zgłaszali, że ich akcesoria po prostu zniknęły z aplikacji. Pojawiają się również doniesienia o tym, że ludzie nie mogą już udostępniać swoich domów innym użytkownikom, a HomeKit Secure Video nie nagrywa już filmów.

Apple nie wydało żadnego oświadczenia w sprawie usunięcia opcji aktualizacji aplikacji, więc nie wiemy nawet, kiedy firma planuje ją przywrócić. Ponadto nie jest jasne, co stanie się z użytkownikami, którzy już zaktualizowali swoją aplikację do nowej architektury.

Nowa architektura aplikacji Home została wprowadzona wraz z pierwszą betą iOS 16.2, która została udostępniona deweloperom w październiku. Nawet w ostatecznej wersji tego wydania iOS, zanim funkcja została usunięta, aktualizacja była opcjonalna. Jednym z wymogów aktualizacji aplikacji Home do nowej architektury jest to, że wszystkie urządzenia Apple są podłączone do iCloud z najnowszymi wersjami iOS, macOS i tvOS.

Być może funkcja powróci wraz z iOS 16.3, który obecnie dostępny jest w wersji beta i powinien zostać wydany publicznie pomiędzy lutym a marcem 2023 roku.

Co nowego w iOS 16.2

Apple zmuszone do wycofania nowej architektury Dom w iOS 16.2 ciekawostki iOS 16.2, Home Jedną z nowości w iOS 16.2, oficjalnie udostępnionym wszystkim użytkownikom w tym miesiącu, jest nowa architektura aplikacji Dom. iOS16.2 5

Jeśli jeszcze nie wiesz, co takiego pojawiło się w udostępnionej kilkanaście dni temu nowej finalnej wersji iOS, to poniżej zamieszczamy listę opisująca wszystkie nowości.

 • Dodano aplikację Freeform. To nowa współdzielona przestrzeń robocza dla iPhone’a, iPada i Maca. Wszechstronne płótno nieskończoności może być używane do pisania, udostępniania plików, dołączania notatek, szkicowania i szkicowania.
 • Protokół Matter do pracy z urządzeniami inteligentnego domu różnych producentów.
 • W iMessage możesz teraz wyszukiwać treści według treści za pomocą ikony @.
 • Pojawiła się możliwość wyłączenia tapet i powiadomień na Always-on Display.
 • Dodano widżet pokazujący dane dotyczące snu na ekranie blokady.
 • Dodano dwa widżety „Medycyna” na ekranie blokady.
 • Pojawiły się wiadomości w aplikacji Pogoda.
 • Zmieniono sposób wyświetlania powiadomień  „Centrum powiadomień”.
 • Poprawiono opóźnienia animacji w iPhone’a 14 Pro.
 • Naprawiono błąd  wejścia w tryb aparatu z ekranu blokady.
 • Wykrywanie wypadków zostało zoptymalizowane w linii iPhone 14.
 • Game Center obsługuje teraz gry wieloosobowe z innymi osobami podczas rozmowy FaceTime.
 • Dodano funkcję „karaoke” w Apple Music.
 • Dodano nowy rodzaj aktualizacji „over the air” – szybkie poprawki bezpieczeństwa iOS Security Response, które są dystrybuowane oddzielnie od „numerowanych” wersji iOS
 • Pojawiło się zaawansowane szyfrowanie danych iCloud . Kopie zapasowe iMessage, pliki iCloud Drive, notatki, zdjęcia, przypomnienia, notatki głosowe, zakładki Safari, skróty Siri i dane Portfela są teraz w pełni szyfrowane.

A czy Ty wykonałeś już aktualizację systemu iPhone do najnowszej wersji iOS?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top