macos 1

Apple znacznie poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS

W tym roku Apple znacząco poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS, wypuszczając szereg aktualizacji, w których firma wyeliminowała wiele krytycznych luk.

Deweloper Howard Oakley z Eclectic Lighting Company zauważył, że wraz z wydaniem systemu macOS Monterey 12.3 producent komputerów Mac wprowadził nowe narzędzie, XProtect Remediator, które sprawdza w tle obecność złośliwego oprogramowania.

Apple znacznie poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS ciekawostki macos, bezpieczeństwo, Apple  W tym roku Apple znacząco poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS, wypuszczając szereg aktualizacji, w których firma wyeliminowała wiele krytycznych luk. monterey

Wcześniej firma Apple korzystała z narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania (MRT) i podstawowej usługi XProtect, która ograniczała się do sprawdzania aplikacji i kodu na liście znanych złośliwych programów. Nowe rozwiązanie firmy zapewnia większą ochronę.

XProtect Remediator jest regularnie aktualizowany i uruchamia się co najmniej raz dziennie, czasem raz na godzinę. Jest w stanie zidentyfikować szereg popularnych trojanów, w tym Adload, DubRobber, Pirrit, SnowDrift, Trovi i inne.

„Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w systemie MacOS zmieniła się bardziej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy niż w ciągu poprzednich siedmiu lat” – powiedział Oakley w poście na blogu.

Xproduct Remediator jest dostępny na komputerach Mac z systemem macOS Monterey, macOS Big Sur i macOS Catalina.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ram

Ile pamięci RAM ma Twój iPad?

Zastanawiasz się, ile pamięci ma Twój iPad? Apple nie udostępnia tych informacji publicznie, ale szczegóły dotyczące pamięci pojawiają się w sieci zaraz po premierze produktu.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry