macos 1

Apple znacznie poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS

W tym roku Apple znacząco poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS, wypuszczając szereg aktualizacji, w których firma wyeliminowała wiele krytycznych luk.

Deweloper Howard Oakley z Eclectic Lighting Company zauważył, że wraz z wydaniem systemu macOS Monterey 12.3 producent komputerów Mac wprowadził nowe narzędzie, XProtect Remediator, które sprawdza w tle obecność złośliwego oprogramowania.

Apple znacznie poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS ciekawostki macos, bezpieczeństwo, Apple  W tym roku Apple znacząco poprawiło bezpieczeństwo systemu macOS, wypuszczając szereg aktualizacji, w których firma wyeliminowała wiele krytycznych luk. monterey

Wcześniej firma Apple korzystała z narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania (MRT) i podstawowej usługi XProtect, która ograniczała się do sprawdzania aplikacji i kodu na liście znanych złośliwych programów. Nowe rozwiązanie firmy zapewnia większą ochronę.

XProtect Remediator jest regularnie aktualizowany i uruchamia się co najmniej raz dziennie, czasem raz na godzinę. Jest w stanie zidentyfikować szereg popularnych trojanów, w tym Adload, DubRobber, Pirrit, SnowDrift, Trovi i inne.

„Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w systemie MacOS zmieniła się bardziej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy niż w ciągu poprzednich siedmiu lat” – powiedział Oakley w poście na blogu.

Xproduct Remediator jest dostępny na komputerach Mac z systemem macOS Monterey, macOS Big Sur i macOS Catalina.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top