BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. LogoApple 1300x700

BackupAZ 2 – test i recenzja

Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak.

Wtedy wszystko robicie przez iCloud, ale BackupAZ 2 pozwala na wykonanie dogłębnej kopii danych, wliczając w to ustawienia wtyczek z Cydii, listę źródeł, a także samych wtyczek, tego iCloud nie jest w stanie wykonać.

BackupAZ 2 kosztuje 2,99$ (11,40 zł) i po jego zakupie otrzymujemy również dostęp do starszej wersji aplikacji i tej z wprowadzaniem ręcznych komend. Ja skupiłem się jedynie na sprawdzeniu najnowszej wersji, kompatybilnej z iOS 9.3.3.

BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Ustawienia BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Kopia zapasowa

Początkowo myślałem, że wszystko trzeba ustawić wewnątrz aplikacji mobilnej, ale okazało się, że po instalacji w Ustawieniach pojawia się panel preferencji dla programu. Możemy w nim włączyć/wyłączyć przypomnienie o wykonaniu kopii zapasowej wybranych części oprogramowania w wybranym przez nas wcześniej dniu i to wszystko, co możemy tam zrobić. Więcej możliwości daje aplikacja mobilna.

BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Odtworzenie i wysłanie kopii do chmury BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Sprawdzanie kopii zapasowej

Interfejs aplikacji jest podzielony na 5 podpunktów (Kopia zapasowa, Odtworzenie,Wysłanie kopii na dysk sieciowy, Ustawienia, Pomoc). Każda z nich jest bogata w funkcje. Wykonanie kopii zapasowej jest podzielone na Cydię (źródła i wtyczki), aplikacje systemowe i ustawienia pobranych przez użytkownika wtyczek.

W pierwszym przypadku jesteśmy zmuszeni do wykonania pojedynczych kopii, ale jeżeli chodzi o drugą, to możemy wybrać opcję ?All in One?, która sprawi, że ustawienia rozszerzeń i dane z większości aplikacji systemowych zostaną automatycznie zachowane. Nie sprawdzałem wszystkich opcji z osobna i wybrałem jedynie pierwszą, a wykonanie kopii w moim przypadku trwało mniej niż 5 minut (plik.zip z kopią zajmował zaledwie 50 MB). Każdą z kopii zapasowych możemy wysłać na jeden ze wspieranych dysków sieciowych, są nimi Dropbox, Box i Dysk Google.

BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Tworzenie kopii i wysłanie do Google Drive

BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Kopia zapasowa na dysku Google

Odtworzenie służy do wybrania poszczególnych części danych z oprogramowania, które chcemy przywrócić po aktualizacji lub ponownym wykonaniu Jailbreak, jeżeli użyliśmy wcześniej Cydia Eraser. Sytuacja wygląda podobnie do pierwszej opcji, możemy odtworzyć wybrane części lub wszystko na raz w zależności, jakie wykonaliśmy kopie zapasowe.

BackupAZ 2 - test i recenzja recenzje, cydia-i-jailbreak   Podejrzewam, że wielu użytkowników urządzeń mobilnych wykonuje kopię zapasową danych przed aktualizacją ze stabilnego oprogramowania na testowe lub przed wykonaniem Jailbreak. Ustawienia i pomoc

Ustawienia służą w głównej mierze do usunięcia danych z folderu, w którym przetrzymywana jest wcześniej wykonana kopia zapasowa. Oznacza to, że możemy przywrócić foldery wszystkich zainstalowanych przez nas aplikacji, wyłączyć Safeguard i usunąć plik.plist związany z aplikacją mobilną. Aby zatwierdzić poczynione, zmiany musimy uruchomić telefon ponownie lub ponownie uruchomić Springboard. Na samym dole są również informacje o dostępnej w danym momencie pamięci wewnętrznej (wolnej i zajętej).

Podsumowanie

Uważam, że BackupAZ 2 to przydatne narzędzie, szczególnie w momencie, gdy mamy problem z oprogramowaniem i jesteśmy zmuszeni do użycia Cydia Eraser. Po ponownym wykonaniu Jailbreaka możemy wszystko szybko przywrócić, co skraca czas ponownej konfiguracji urządzenia mobilnego. Cena nie należy do najwyższych, więc warto sięgnąć po aplikację, która zdecydowanie upraszcza ponowne użytkowanie sprzętu z nagryzionym jabłuszkiem. Wszystkie opcje są zrozumiałe, a aplikacja intuicyjna i wydaje mi się, że każdy poradzi sobie z jej opanowaniem, a wysłanie kopii zapasowej na dysk sieciowy to najlepsza (dla mnie) funkcja, ponieważ nie musimy trzymać kopii bezpośrednio na iPhonie, iPadzie lub iPodzie.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry