Michał02.05.2018
BBC: Apple odmawia wymiany baterii w iPhone’ach, które mają nawet niewielkie uszkodzenia zewnętrze

W ubiegłym roku, Apple obniżyło cenę wymiany baterii w starszych iPhone’ach. Jak się okazuje, aby bez problemu wymienić baterię w obniżonej cenie iUrządzeniu musi ono być w nienagannym stanie.

Jak donosi BBC, Apple może odmówić wymiany baterii w nowej niższej cenie, gdy iPhone posiada nawet niewielkie uszkodzenia zewnętrzne. Najlepiej wie o tym Josh Landsburgh. Josh po oddaniu telefonu do serwisu w celu wymiany baterii w niższej cenie nieco się zdziwił, gdy naprawa zamiast kilkunastu funtów wyceniona została na funtów 200. Dlaczego?

Wszystko za sprawą małego wgniecenia widocznego na powyższym zdjęciu. Jak się okazuje firma oprócz wymiany baterii postanowiła naprawić również to małe wgniecenie.

Innym przykładem jest iPhone Davida, który otrzymał rachunek na kwotę 250 funtów. Gigant z Cupertino stwierdził, że oprócz baterii w telefonie należy wymienić także mikrofon i głośnik, który o dziwo rzekomo był dobry.

Dlaczego tak się dzieje? Jak Wy uważacie? Czy nie jest to czasami zwyczajne wyciąganie dodatkowych pieniędzy od użytkowników wadliwych telefonów? Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji?

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz