mail ios

Błąd w iOS 16 może spowodować awarię aplikacji Mail

W iOS często napotykamy na różne błędy. W przeszłości dotyczyły aplikacji takich jak Safari i Wiadomości. Dzisiejszy dotyczy apki Mail.

Błąd został odkryty przez pracowników Equinux, którzy tworzą VPN Tracker dla komputerów Mac i iPhone. Zespół odkrył ten błąd w iOS 16 podczas analizy wiadomości spamowych.

Błąd w iOS 16 może spowodować awarię aplikacji Mail ciekawostki mail, iOS 16, blad aplikacji mail   email

„Zaczęliśmy dostrzegać problemy z aplikacją Mail na iOS od większej liczby osób z naszego zespołu: aplikacja uległa awarii natychmiast po uruchomieniu. Okazuje się, że cały zespół otrzymał tę samą wiadomość spamową – był to dość prosty e-mail w formacie HTML. Jednak spojrzenie na nagłówki wiadomości e-mail pokazało, że spamerzy zrobili coś nietypowego w polu „od”.

Pole „Od” w przychodzącej wiadomości e-mail zwykle wygląda tak:

Od: wysyła latel@example.com.

Jednak złośliwa wiadomość e-mail zawiera kilka dodatkowych znaków w polu „Od”, co wystarczy, aby spowodować problemy. Według Equinux oznacza to, że każdy może wysłać dowolnemu użytkownikowi iOS 16 wiadomość e-mail, która może spowodować awarię aplikacji Mail.

Mailjack może wpływać na aplikację Mail na dowolnym urządzeniu z systemem iOS 16 lub iOS 16.0.1, ale niektóre usługi poczty e-mail, w tym Gmail, Outlook i Hotmail, przepisują przychodzące wiadomości e-mail, aby zapobiec takim sytuacjom. Ponadto Gmail i Yahoo całkowicie blokują te złośliwe wiadomości e-mail.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top