Krzysiek Borek06.12.2017
Blitzwolf BW-ES2 – test i recenzja

Obecnie można kupić wiele dobrych słuchawek do urządzeń mobilnych, ale często ciężko stwierdzić, które są najlepsze do danego pułapu cenowego.

Na szczęście to oznacza, że nie musimy wydawać na nie góry pieniędzy, czego dowodem są słuchawki Blitzwolf BW – ES2.

Zawartość pudełka

 • słuchawki BW – ES2
 • 2 pary nakładek
 • rzep do kabla
 • gwarancja
 • instrukcja obsługi

Wygląd i jakość wykonania

Na pierwszy rzut oka łatwo dostrzec, że BW ES2 nie różnią się wyglądem od większości słuchawek. Kabel ma długość 1,2m, nie jest płaski i brakuje mu oplotu, który jest obecny w słuchawkach Samsunga dla Galaxy S8. Nie zapomniano również o pilocie, a logo producenta jest umieszczone wyłącznie na zabudowaniu złącza 3,5 mm.

Kształt jest prawie okrągły od tyłu, a na obudowie widać R i L, które mówią użytkownikowi gdzie powinien włożyć każdą ze słuchawek. Większa część obudowy skrywa 6 mm przetworniki, a producent nie zapomniał również o części, która pewnie trzyma słuchawki w uszach.

BW – ES2 świetnie leżą w uszach, są lekkie i nie ma mowy o ich wypadnięciu podczas użytkowania. Ani razu nie miałem obaw, że słuchawki nagle wypadną mi z uszu i będę musiał je włożyć ponownie.

W pilocie są trzy przyciski, a każdy z nich ma określone zadania. Dolny i górny są odpowiedzialne wyłącznie za regulację głośności, podczas gdy środkowy ma więcej funkcji. Można go używać do rozpoczęcia lub zatrzymywania odtwarzania muzyki, wybrania kolejnego utworu, a także odebrania połączenia. Dodatkowo dłuższe przytrzymanie wywołuje Asystenta Google lub Google Now.

Odsłuch muzyki

Ostatnio słucham jedynie rapu, ścieżek dźwiękowych z filmów i gier. W przypadku tych gatunków słuchawki BlitzWolf BW – ES2 radzą sobie nad wyraz dobrze. Przetworniki nie należą do największych, ale dźwięk jest dobrze zbalansowany, a bass nie jest natarczywy. Niskie, średnie i wysokie tony również nie mają powodów do wstydu, tym bradziej, że nie trzeba ustawiać efektów w equalizerze, aby cieszyć się wysoką jakością dźwięku.

Nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził słuchawek z AudioFX obecnym w LineageOS lub ustawieniach dla poszczególnych słuchawek Xiaomi dostępnych w MIUI 9. W pierwszym przypadku jakość dźwięku ulega nieznacznej poprawie (szczególnie wokal), a w drugiej dźwięk jest zdecydowanie gorszy w porównaniu do wyłączonych efektów.

Głośność BW ES2 jest dosyć wysoka, ale na maksymalnej dźwięk ulega zniekształceniu i ciężko nazwać go przyjemnym dla uszu. Właśnie dlatego lepiej słuchać muzyki ciszej i cieszyć się wysoką jakością. Wtedy zniekształcenie dźwięku nie wystąpi.

Jakość połączeń

Pilot zawiera również mikrofon, którego można używać do prowadzenia rozmów. Parę razy zdarzyło mi się przez niego rozmawiać i nie było źle. Problemem jest to, że pilot leży niżej od ust, co może powodować problemy. Tak też było, ponieważ czasami znajomi słyszeli mnie idealnie, a innym razem musiałem powtarzać to, co mówiłem parę razy.

Podsumowanie

Cena słuchawek należy do przystępnych i warto wziąć je pod uwagę, jako pierwsze lub zamiennik dla droższych, których nie chcecie zgubić lub szybko zużyć. Słuchawki kosztują obecnie 60 zł i są warte zakupu.

Poza nimi otrzymujemy przydatne etui i dodatkowe nakładki, czego nie doświadczyłem w osobnym zakupie słuchawek AKG z zestawu zakupowego Galaxy S8.

Jakość dźwięku jest wysoka biorąc pod uwagę cenę i to jedne z lepszych, tanich słuchawek z jakich przyszło mi słuchać muzyki.

Za:

 • przystępna cena
 • bogaty zestaw
 • wysoka jakość dźwięku
 • pilot do kontroli i rozmów

Przeciw:

 • dyskusyjna wytrzymałość kabla
 • dźwięk na maksymalnej głośności ulega ulega zniekształceniu

Słuchawki kupicie tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek