Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. ladowarka logo

Blitzwolf BW S10 – test i recenzja

Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę.

Wiele z nich kosztuje krocie, ale są również tańsze. Jedną z takich jest Blitzwolf BW S10 umożliwiająca szybkie ładowanie iPhone (USB PD) i większości smartfonów z Androidem (Quick Charge 3.0).

Czym jest USB PD (Power Delivery)?

Wystarczy jedna ładowarka, aby zasilić każde z posiadanych przez nas urządzeń. Jedynym warunkiem jest obecność portu USB C.

Power Delivery wykorzystuje różne napięcia (od 3V do 24V) i może zapewnić nawet 100W mocy za pomocą USB C.

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. ladowarka 1

Najważniejsze jest jednak to, że Power Delivery jest otwartym standardem. Producent nie musi płacić za prawa do jego wykorzystania w porównaniu z Quick Charge od Qualcomm.

Wygląd i jakość wykonania

BW S10 jest w całości wykonana z połyskującego tworzywa sztucznego. Teoretycznie powinna zbierać odciski palców, ale w ogóle tego nie zauważyłem.

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. ladowarka 2

Mamy do dyspozycji wyłącznie jeden port USB C i nie jest najlepiej spasowany z obudową. Miałem problemy z włożeniem do niego kabla USB C. Powtarzało się to za każdym razem i trzeba wtedy użyć siły. Lepiej robić to z rozwagą, żeby nie uszkodzić jedynego portu ładowarki.

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. ladowarka 3

Być może nie będziecie zmieniali kabli, ale trzeba mieć to na uwadze. Dostałem z ładowarką dwa kable USB C (AmpCore i AmpCore Turbo). Przy pierwszym podłączeniu kabla miałem obawy o to czy w ogóle będzie działał.

Ładowarka jest świetnie wykonana z wyjątkiem źle spasowanego portu USB C z obudową.

Użytkowanie

Nadal używam Xiaomi Mi 5s z pojemną baterią (3200 mAh) i wsparciem dla Quick Charge 3.0. Do tej pory używałem ładowarki Aukey PA – T9, więc byłem ciekaw, jak BW S10 poradzi sobie z szybkim ładowaniem.

W przypadku produktu Aukey naładowanie baterii od 5 do 100% zajmowało 1h i 15 minut, ten wynik jest do przyjęcia, ale sprzęt Blitzwolf mnie zaskoczył.

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. 1

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. 2

Naładowanie baterii przy takim samym scenariuszu zeszło do 55 minut. Różnica jest widoczna od razu. Jednak S10 ma jeden poważny problem.

Czas ładowania był taki sam w przypadku obu kabli. Każdy z nich ma metr długości i to w zupełności wystarcza. W przypadku Mi 5s musiałem używać kabli USB C – USB C.

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. ladowarka 4

Nie byłem w stanie sprawdzić szybkości przesyłania plików, ponieważ nie mam w swoich komputerach odpowiedniego portu.

Jednak USB 2.0 na pewno jest wolniejsze w porównaniu do 3.0.

Blitzwolf BW S10 - test i recenzja recenzje, akcesoria test Blitzwolf BW S10, recenzja Blitzwolf BW S10, ładowarka Blitzwolf BW S10, Blitzwolf BW S10  Szybkie ładowanie zdecydowanie poprawia dostęp do naszego urządzenia mobilnego, problem w tym że nie każdy dodaje odpowiednią ładowarkę. Przykładami mogą być Apple i Sony, wtedy musimy sięgnąć po ładowarkę na własną rękę. ladowarka 5

Wtyczka jest europejska, więc musiałem używać adaptera do brytyjskiej. Parę razy zdarzyło się, że szybkie ładowanie się wyłączało i bateria ładowała się wolniej. Poza tym z ładowarki dochodził dziwny dźwięk (syczenie) i wolałem jej nie zostawiać na całonocne ładowanie.

Za bardzo bałem się, że smartfon się uszkodzi, a obecnie nie widzę potrzeby na jego zmianę.

Podsumowanie

BW S10 to udana ładowarka, no może poza niezbyt dobrze wykonaną ładowarką i dziwnym działaniem w adapterze.

Nie będzie mieć problemów z szybkim ładowaniem najnowszych iPhone’ów i jest przede wszystkim tańsza od ładowarek Apple jak i swojej konkurencji.

Ja na razie zostaję przy Aukey TA – P9. Z nią nie mam żadnych problemów i nie zamierzam usmażyć Xiaomi Mi 5s.

Linki do zakupu produktów:

Ładowarka – tutaj. Kabel USB C – USB C – tutaj.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top