wii 1

Blogger zmienia starą konsolę Nintendo Wii w potężnego Maca z M1

Amerykański bloger Luke Miani przekształcił starą konsolę Nintendo Wii w unikalny komputer Mac mini z chipem M1 i udostępnił wideo z montażu.

Wszystko zaczęło się, gdy Miani zwrócił uwagę na podobne wymiary Maca mini i Nintendo Wii. Póz niej okazało się, że konsola jest jednak nieco niższa od komputera, więc bloger musiał złożyć własny zasilacz i wymień wentylator Maca.

Blogger zmienia starą konsolę Nintendo Wii w potężnego Maca z M1 ciekawostki Nintendo Wii, Mac mini, Mac M1  Amerykański bloger Luke Miani przekształcił starą konsolę Nintendo Wii w unikalny komputer Mac mini z chipem M1 i udostępnił wideo z montażu. mac 1

W drugim kroku Luke wydrukował w 3D dodatkowe wsporniki montażowe do płyty głównej i innych komponentów, a następnie zaczął instalować je w obudowie Wii. Aby przenieść port HDMI z przodu Maca mini na tył konsoli, bloger użył specjalnej przejściówki z płaskim kablem.

Co ciekawe, Miani zastosował w swojej budowie anteny Wi-Fi/Bluetooth od Nintendo Wii, które o dziwo idealnie pasują do płyty Apple.

Podsumowując, bloger zademonstrował skuteczność swojego projektu, a nawet uruchomił legendarnego Mario Kart za pomocą emulatora.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top