iPhone 15

Bloomberg: iPhone 15 będzie miał USB-C

Dwa dni temu analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że istnieją namacalne dowody na to, że Apple zastąpi w iPhone 15 port ładowania Lightning portem USB-C.

Dziś Bloomberg opublikował nowy raport, z którego wynika, że Apple wewnętrznie testuje iPhone’a ze złączem USB-C.

Dla przypomnienia dodamy, że firma Apple wprowadziła złącze Lightning wraz z telefonem iPhone 5 w 2012 roku. Dekadę później firma Apple nadal polega na porcie Lightning, który znajdzie się także w nadchodzącym jesienią iPhone 14.

Bloomberg: iPhone 15 będzie miał USB-C ciekawostki iphone 15 pro max, iphone 15 pro, iPhone 15 Max, iPhone 15  Dwa dni temu analityk Ming-Chi Kuo stwierdził, że istnieją namacalne dowody na to, że Apple zastąpi w iPhone 15 port ładowania Lightning portem USB-C. iPhone14Pro 4
iPhone 14 Pro

Jak wiecie Apple zamieniło już większość złącz iPadów z Lightning na USB-C, a nawet komputery MacBook są wyposażone w złącze USB-C od ponad pięciu lat. Ponadto firma stosuje złącze USB-C we wszystkich ładowarkach do swoich urządzeń, w tym do nowych iPhone’ów.

Zgodnie z raportem Ming-Chi Kuo, Bloomberg także donosi, że Apple wewnętrznie testuje iPhone’a z USB-C. Zmiana ta nastąpi jednak dopiero w przyszłym roku. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się więc, że następny iPhone 15, który pojawi się w 2023 roku, będzie miał port USB-C.

Dlaczego jednak firma Apple zdecydowała się na taką zmianę? Pierwszy powód to naciski ze strony Unii Europejskiej, która domaga się jednego standardu dla wszystkich, czyli USB-C. Inna motywacja jest czysto techniczna i dotyczy szybkości przesyłania danych. Zwiększenie szybkości transferu przez USB-C może oznaczać mniej pracy projektowej dla firmy Apple, której nie udało się utrzymać konkurencyjności złącza Lightning pod względem wydajności.

Bloomberg donosi również, że Apple pracuje nad przejściówką ze złącza Lightning na USB-C, aby zachować kompatybilność między tymi typami połączeń.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top