Brazylia i Stany Zjednoczone chcą, aby port USB-C w iPhone był obowiązkowy ciekawostki USB-C, UE, iPhone z USB-C, iPhone  Po Unii Europejskiej, także Brazylia i Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie obowiązku stosowania standardu USB-C w smartfonach, co zmusiłoby firmę Apple do rezygnacji z portu Lightning. iPhone USB C 1300x700

Brazylia i Stany Zjednoczone chcą, aby port USB-C w iPhone był obowiązkowy

Po Unii Europejskiej, także Brazylia i Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie obowiązku stosowania standardu USB-C w smartfonach, co zmusiłoby firmę Apple do rezygnacji z portu Lightning.

Jak donosi serwis Tecnoblog, brazylijska agencja regulacyjna Anatel zaproponowała producentom smartfonów nowe wymagania dotyczące portu ładowania. Firma Anatel uważa, że USB-C to znacznie wygodniejsze rozwiązanie dla konsumentów, które przyczyni się również do zmniejszenia ilości odpadów, ponieważ użytkownicy będą mogli ponownie korzystać ze swoich zasilaczy niezależnie od posiadanego urządzenia.

Ponieważ większość smartfonów z systemem Android jest już wyposażona w port USB-C, ta propozycja jest skierowana do iPhone’ów. Anatel jasno stwierdza, że USB-C nie będzie konieczne w przypadku urządzeń, które mogą być ładowane wyłącznie za pomocą ładowania bezprzewodowego, więc Apple, podobnie jak w Europie, będzie miało dwie alternatywy: albo wyprodukować iPhone’a z USB-C, albo zaproponować całkowicie bezprzewodowego iPhone’a.

Brazylia i Stany Zjednoczone chcą, aby port USB-C w iPhone był obowiązkowy ciekawostki USB-C, UE, iPhone z USB-C, iPhone  Po Unii Europejskiej, także Brazylia i Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie obowiązku stosowania standardu USB-C w smartfonach, co zmusiłoby firmę Apple do rezygnacji z portu Lightning. USB C

Najbardziej prawdopodobne jest, że pierwszy iPhone z USB-C pojawi się w 2024 roku, a za kilka lat, gdy czasy i technologie będą bardziej dojrzałe, przejdziemy do całkowicie bezprzewodowych smartfonów Apple.

Nawiasem mówiąc, na początku tego miesiąca grupa amerykańskich senatorów wezwała Departament Handlu do przyjęcia podobnej polityki w celu rozwiązania problemu braku standardów interoperacyjności w zakresie ładowania smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.

Niezależnie od innych rządów, Apple raczej nie stworzy iPhone’a z interfejsem USB-C dla konkretnych krajów, więc nawet wymóg UE może wystarczyć, by zmusić Apple do stworzenia pierwszego smartfona z USB-C na świecie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top