Michał18.07.2017
Built – świeże i zabawne spojrzenie na modne akcesoria

Gościnny wpis Moniki

Zawsze myślałam że zmiany w modzie w ostatnich czasach ograniczają się tylko do prezentacji nowych kolekcji czy powrotu do starych i sprawdzonych trendów.

Zdziwiłam się gdy przeczytałam informacje dotyczące produktów z neoprenu – na pierwszy rzut oka wyglądają nowocześnie i atrakcyjnie a przy okazji miały być wyjątkowo funkcjonalne.

Byłam ciekawa jak w rzeczywistości wyglądają i przede wszystkim jak sprawdzają się w codziennej eksploatacji produkty z tajemniczego neoprenu. Po krótkiej korespondencji z producentem otrzymałam bez problemu egzemplarz testowy i przy okazji chciałam podzielić się z wami wrażeniami.

Z całej kolekcji wybrałam dosyć stonowaną torebkę miejską – wg mnie najbardziej uniwersalną, producent oferuje jednak bardziej wyraziste wzory, wszystko zależy od naszego stylu i garderoby.

Zacznijmy od wyglądu – torebka może się podobać, ma regularne kształty jest dosyć wysoka i przy tym bardzo lekka. Kolorystyka brązowa, dosyć stonowana, nierzucająca się w oczy – jednak z ciekawymi i kolorowymi kropkami. Elementy te nadają całości charakteru i powodują, że torebka wygląda szykownie i nietuzinkowo.

Duże uszy wykonane ze skóry ekologicznej ułatwiają sięganie do środka gdy torba jest założona na ramieniu. Co do wnętrza – to torebka oferuje ogromną ilość miejsca, pomieścimy w niej zarówno większe zakupy jak i drobniejsze przedmioty. Na mniejsze rzeczy przewidziano wewnętrzną kieszeń zapinaną na zamek, daje nam to pewność, że cenniejsze przedmioty będą zawsze przechowywane w bezpieczny sposób.

Teraz jednak największy wyróżnik – jest to neopren, materiał z którego wykonano torebkę, z którego słynie zresztą cała gama produktów marki Built. Rzeczywiście, tak jak wspominał producent ma on sporo zalet. Przede wszystkim całość jest bardzo lekka – praktycznie nie czuć, że mamy coś na ramieniu. Pomimo pozornej delikatności torebka wydaje się przy tym bardzo wytrzymała, elastyczny materiał jest na tyle rozciągliwy, że powinien on wytrzymać wszelkie przeciwności losu, przez cały czas używania w różnych warunkach nie zauważyłam żadnego zużycia.

Kolejną świetną cechą jest łatwe utrzymanie torebki w czystości, wystarczy przetrzeć całość lekko wilgotną ściereczką a kurz i wszelkie zabrudzenia znikają bez śladu. Producent informuje również, że produkty z neoprenu można prać w pralce, ale nie miałam jeszcze okazji spróbować.

Z całego serca mogę polecić Wam produkty Built, co prawda nie zależą one do najtańszych, ale oryginalny design oraz świetne właściwości neoprenu wszystko rekompensują.

Dodam również, że oprócz samych torebek producent posiada w swojej kolekcji całą masę produktów lunchowych, akcesoriów dla dzieci czy przedmiotów codziennego użytku. Sama pewnie w najbliższym czasie skuszę się jeszcze na jakieś gadżety. Produkty Built można kupić w dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych, opisywana przeze mnie torebka kosztuje 149 zł.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz