apple 1

Były pracownik Apple przyznaje się do kradzieży 17 mln dolarów

Były pracownik Apple, Dhirendra Prasad, przyznał się do oszustwa, które doprowadziło do kradzieży ponad 17 milionów, podali prokuratorzy z Północnej Kalifornii.

Prasad pracował w Apple od 2008 do 2018 roku w zespole globalnego łańcucha dostaw. Odpowiadał za zakup komponentów Apple od różnych dostawców.

Zaczął oszukiwać Apple w 2011 roku, biorąc łapówki, przeładowując, kradnąc części i zmuszając Apple do zapłaty za towary i usługi, których nie otrzymał. W tym pomagali mu dwaj wspólnicy: Robert Hansen i Don Baker.

W 2013 roku Prasad wysłał płyty główne z magazynu Apple do firmy-przykrywki o nazwie CTrends, która została zarejestrowana w Baker. Firma CTrends rzekomo zmontowała płyty, a Prasad złożył zamówienie w imieniu Apple na te zmontowane komponenty. Baker odesłał tablice z powrotem do Apple, a CTrends obciążyło Apple. Dlatego Apple musiało płacić za własne płyty główne.

Były pracownik Apple przyznaje się do kradzieży 17 mln dolarów ciekawostki Apple  Były pracownik Apple, Dhirendra Prasad, przyznał się do oszustwa, które doprowadziło do kradzieży ponad 17 milionów, podali prokuratorzy z Północnej Kalifornii. Apple logo

W 2016 roku Prasad zorganizował wysyłkę komponentów z magazynu Apple w Nevadzie do Quality Electronics Distributors, Inc., zarejestrowanej firmy Hansena. Wspólnik otrzymał części, wymienił opakowanie i odesłał je z powrotem do magazynu Apple. W tym celu Prasad złożył zamówienie na zakup komponentów.

Prasad przyznał się również do oszustw podatkowych. Założył fałszywą firmę-przykrywkę CTrends, aby ukryć nielegalne płatności Bakera na rzecz Prasad. To pozwoliło Bakerowi ubiegać się o setki tysięcy dolarów w postaci nieuzasadnionych odliczeń podatkowych. W rezultacie IRS stracił 1,8 miliona dolarów.

Aktywa Prasada, w tym nieruchomości i różne rachunki, szacuje się na 5 milionów dolarów.Zgodził się przenieść wszystkie aktywa do USA. Prasadowi grozi nawet 20 lat więzienia. Werdykt zostanie ogłoszony 14 marca 2023 roku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top