Krzysiek Borek13.03.2018
Cena AirPower nadal nie jest znana, ale mata trafi do sprzedaży w tym miesiącu

Na razie użytkownicy iPhone’a 8, 8+ lub X muszą korzystać z ładowarek indukcyjnych firm trzecich. Na szczęście niedługo sytuacja ulegnie zmianie, ponieważ dedykowana ładowarka AirPower trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Maksymalna moc ładowarki wyniesie 29W w porównaniu do 7,5W dostępnych w pojedynczych ładowarkach indukcyjnych. Dzięki temu będziemy mogli ładować wiele urządzeń jednocześnie, a nie jedno.

Apple podczas prezentacji maty ładującej powiedziało, że produkt pojawi się w 2018 roku, ale nie podano wtedy dokładnej daty rynkowego debiutu. O tym samym informował blog Macotakara, ale dodatkową informacją okazało się wtedy wspomnienie o wprowadzeniu do sprzedaży nowego iPada z prawie 10 – calowym wyświetlaczem.

AirPower pozwoli na indukcyjne ładowanie każdego z obecnie najnowszych iPhone’ów, Apple Watch Series 3 i bezprzewodowych słuchawek AirPods w nowej obudowie ładującej. Nowa wersja “opakowania” ładującego dla AirPods ma pojawić się razem z ładowarką AirPower.

Ładowanie wielu urządzeń jednocześnie to zasługa zastosowania niestandardowej technologii indukcyjnego ładowania. Na szczęście Apple podzieli się z nią innymi i dzięki temu będzie ona częścią standardu Qi, który wspierają obecnie najnowsze modele iPhone’a i większość flagowych smartfonów z Androidem.

W tym momencie ciężko określić, w którym dniu marca Apple wprowadzi ładowarkę na półki sklepowe. Może to nastąpić podczas prezentacji zaplanowanej na ten miesiąc, choć z drugiej strony mata ładująca może podzielić los iPada i pojawić się w sklepach po cichu. Jeżeli Amerykanie rzeczywiście zaplanowali konferencję na ten miesiąc, zaproszenia powinny zostać rozesłane jutro lub najpóźniej w czwartek.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek