ps5

Ceny gier na PlayStation 5 wkrótce wzrosną. Dlaczego?

Zdaniem byłego szefa PlayStation, ceny gier na konsolę PlayStation 5 mogą już wkrótce wzrosnąć. Dlaczego tak się stanie?

Wzrost cen wyniknie z rosnących kosztów produkcji nowych gier wideo. Według Shawna Laydena koszt tworzenia gier wideo na nowe platformy podwaja się z każdą generacją konsol. Koszt opracowania gier klasy AAA na PlayStation 5 wyniesie około 200 milionów dolarów.

Ceny gier na PlayStation 5 wkrótce wzrosną. Dlaczego? ciekawostki playstation 5, koszt gier, gry na playstation 5 beda drozsze, gry, dlaczego gry na ps5 drozeja  Zdaniem byłego szefa PlayStation, ceny gier na konsolę PlayStation 5 mogą już wkrótce wzrosnąć. Dlaczego tak się stanie?  1@2x 26

Co więcej, duże studia tworzące gry, a nawet niektóre studia niezależne, musiałyby wdrożyć strategię własnej stabilności finansowej, którą nazwał „łagodzeniem ryzyka”. Większość firm będzie bardziej zainteresowana tworzeniem sequeli istniejących gier, niż tworzeniem zupełnie nowych projektów opartych na oryginalnych scenariuszach.

Sean Leiden stwierdził, że PlayStation 5 i jego gry będą ewoluować przez cały cykl życia. Konsola wkrótce będzie świętować rok od momentu wejścia na rynek z ekskluzywnym Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 i nowym God of War.

Pamiętajcie również o tym, że już 9 września Sony opowie o przyszłości PlayStation 5.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry