a16

Ceny wszystkich nowych iPhone, iPad i Mac wkrótce wzrosną

Największy na świecie producent chipów i główny dostawca Apple, TSMC, stoi w obliczu wyższych cen materiałów chipowych, donosi Bloomberg.

Sytuacja ta doprowadzi to do wzrostu cen wszystkich nowych gadżetów, w tym iPhone 14 i iPad Pro z czipem M2.

Według publikacji japońska firma Showa Denko KK, która zaopatruje TSMC w najważniejsze materiały do ​​produkcji chipów, jest zmuszona do gwałtownego wzrostu cen z powodu globalnego niedoboru chipów. Inni producenci komponentów i dostawcy materiałów podejmują podobne kroki w branży półprzewodników w obliczu szerszych obniżek cen.

Ceny wszystkich nowych iPhone, iPad i Mac wkrótce wzrosną ciekawostki iPhone 14, ipad z czipem M2, cena iphone 14  Największy na świecie producent chipów i główny dostawca Apple, TSMC, stoi w obliczu wyższych cen materiałów chipowych, donosi Bloomberg. A16

Oczekuje się, że podwyżki cen Showa Denko KK, jako kluczowego dostawcy wydobywczego, zmniejszą marże i zmuszą klientów takich jak TSMC do przeniesienia zwiększonych kosztów na własnych klientów, w tym Apple.

Innymi słowy, wzrost kosztów materiałów do produkcji chipsetów spowoduje wzrost kosztów produktów końcowych, w tym iPhone’a, iPada, Maca, Apple Watcha i AirPods. Co ciekawe, w zeszłym roku analitycy Nikkei Asia ostrzegali, że Apple może być zmuszone do podniesienia cen gadżetów ze względu na wzrost cen chipów.

Bloomberg uważa, że ​​sytuacja nie ulegnie poprawie przynajmniej do 2023 roku.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top