ceo whatsapp

CEO WhatsApp wyjaśnia, dlaczego nie powinieneś używać Telegramu

W ostatnich latach trwa pojedynek między szefami WhatsApp i Telegram, którzy oskarżają się wzajemnie o brak bezpieczeństwa i szpiegowanie użytkowników.

Ostatnio CEO WhatsApp, Will Cathcart, w swoim przemówieniu ostro zaatakował Telegram, uważając, że jest niebezpieczny w użyciu.

Według Cathcarta, Telegram nadal nie wykorzystuje szyfrowania end-to-end (E2EE) w zwykłych czatach i grupach, co oznacza, że korespondencja między użytkownikami może być łatwo odczytywana przez osoby trzecie. Choć prawdą jest, że tajne czaty w Telegramie obsługują ten typ szyfrowania, ale muszą być tworzone oddzielnie i mają ograniczoną funkcjonalność. Jednocześnie szyfrowanie w WhatsApp również nie przynosi większych korzyści, jeśli zapiszesz kopię zapasową na Dysku Google: okazuje się, że bez względu na to, jak chronione są dane, osoby trzecie nadal mogą uzyskać do nich dostęp.

WhatsApp czy Telegram? Który wybrać?

CEO WhatsApp wyjaśnia, dlaczego nie powinieneś używać Telegramu ciekawostki WhatsApp czy telegram, który komunikator jest najbezpieczniejszy  W ostatnich latach trwa pojedynek między szefami WhatsApp i Telegram, którzy oskarżają się wzajemnie o brak bezpieczeństwa i szpiegowanie użytkowników. telegram 1 1

CEO WhatsApp oskarżył także Telegram o szpiegowanie użytkowników, ponieważ protokoły szyfrowania nie są niezależnie weryfikowane, co oznacza, że nie wiadomo, co dokładnie dzieje się z danymi użytkowników. Według CEO WhastApp, nawet tajne czaty w Telegramie nie są całkowicie bezpieczne i mogą być zagrożone.

Cathcart podał także przykład problemu z bezpieczeństwem w Telegramie, który polegał na tym, że usługa Telegram Locations mogła zostać zhakowana, aby określić lokalizację użytkownika w promieniu 2-3 kilometrów, jeśli taka opcja była włączona.

Każdy komunikator ma swoje wady i zalety, a wybór zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Ważne jest również, aby pamiętać o innych czynnikach, takich jak przechowywanie danych na serwerach, weryfikacja kodów bezpieczeństwa i serwery powiadomień push. Nie ma co się oszukiwać… walka pomiędzy WhatsAppem i Telegramem będzie trwała w nieskończoność, gdyż obie aplikacje rywalizują ze sobą na wielu poziomach.

Co o tym sądzisz? Czy ktoś z Was korzysta w ogóle z aplikacji Telegram? Czy jednak wolicie Whastapp? A może Signal? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top