OneTech21.02.2021
Chrome czy Safari? Która przeglądarka zużywa więcej pamięci RAM? Wyniki najnowszych testów Cię zszokują!

Od dawna mówi się, że Google Chrome zużywa bardzo dużo pamięci RAM w naszych komputerach. A jak sprawa wygląda w macOS Big Sur? Czy coś się zmieniło? Najnowszy test odpowiada nam na to pytanie.

W poście na blogu Just (programista, który przeprowadził test) ujawnia, że ​​przetestował obie przeglądarki w najnowszej wersji systemu macOS w dwóch testach. Pierwszy test został przeprowadzony na maszynie wirtualnej, a drugi na 16-calowym MacBooku Pro 2019 z 32 GB pamięci RAM.

Google Chrome czy Safari? Która przeglądarka zużywa więcej pamięci RAM?

Według nowego testu Google Chrome wykorzystuje 10 razy więcej pamięci RAM niż Safari na macOS Big Sur.

W pierwszym teście po prostu otworzyłem dwie zakładki w odpowiednich przeglądarkach i przeszedłem do Twittera i Gmaila. Deweloper stwierdził, że Chrome używa 1 GB pamięci RAM , podczas gdy Safari używa tylko 80 MB pamięci RAM.

W drugim teście otworzyłem 54 karty w każdej przeglądarce. Podczas gdy Safari utrzymywało średnią ilość pamięci RAM używanej na kartę na poziomie zaledwie 12 megabajtów, średnie zużycie pamięci Chrome na kartę wynosiło aż 290 megabajtów.

Według statystyk StatCounter, od stycznia 2021 r. Chrome stanowił 63,63% międzynarodowego rynku przeglądarek, a Safari 19,37%.

A Wy jakiej przeglądarki używacie?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl