OneTech01.04.2019
Cloudflare zapowiedział bezpłatną usługę VPN dla iOS

Dzisiaj Cloudflare zapowiedział Warp, nową mobilną usługę VPN zaprojektowaną w celu ochrony ruchu internetowego użytkowników. Będzie to druga usługa firmy po uruchomieniu serwera DNS 1.1.1.1.

Główną przewagą nad konkurencją usługi VPN Cloudflare będzie stabilna praca przy przełączaniu między sieciami Wi-Fi i LTE.

Cloudflare używa technologii Neumob, którą nabył w 2017 roku, aby zapewnić skuteczność Warp:

„Podczas gdy inne usługi VPN spowalniają szybkość, Warp wykorzystuje rozwój zespołu Neumob, aby poprawić wydajność mobilnego Internetu. Stworzyliśmy Warp za pomocą zastrzeżonego protokołu opartego na UDP, który jest zoptymalizowany dla mobilnego Internetu. Użyliśmy także ogromnej globalnej sieci Cloudflare, co pozwoliło Warpowi łączyć się z serwerami w ciągu milisekund.”

Usługa Warp VPN będzie działać za darmo. Można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem aplikacji 1.1.1.1. Deweloper obiecuje nie gromadzić żadnych danych użytkownika i nie przekazywać historii wizyt osobom trzecim.

Przedstawiciele Cloudflare powiedzieli również, że w przyszłości pojawi się także wersja premium usługi o zwiększonej szybkości – Warp+ będzie dostępna za niewielką opłatą.

Aby wypróbować nową VPN musicie pobrać najnowszą wersję 1.1.1.1 z App Store lub Google Play i zarejestruj się w kolejce. Obecnie do testów zapisało się blisko 200 tysięcy osób.

[app 1423538627]

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl