OneTech13.11.2020
Co nowego w iOS 14.3 beta 1

Wczoraj 12 listopada Apple udostępniło deweloperom pierwszą betę iOS 14.3 i iPadOS 14.3. Czas więc porozmawiać o głównych innowacjach znalezionych w nowych systemach.

W iOS 14.3 Apple rozpoczęło testowanie formatu ProRAW w iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, który pierwszy raz został zaprezentowany w październiku. Opcję można włączyć w Ustawienia – Aparat – Formaty.

ProRAW umożliwia robienie zdjęć RAW z wszystkimi zaletami, takimi jak redukcja szumów i kontrola ekspozycji w wielu klatkach. Apple ostrzega, że ​​każdy plik w formacie ProRAW będzie miał około 25 MB.

Wraz z obsługą ProRAW, aktualizacja dodaje również nową sekcję dotyczącą ciąży do aplikacji Zdrowie.

W niektórych krajach użytkownicy iOS 14.3 mogą wybrać Ecosia jako domyślną wyszukiwarkę zamiast Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo.

Kolejna nowość znajduje się w aplikacji Dom. Od iOS 14.3 aplikacja Dom będzie teraz wyświetlać powiadomienia o wydaniu aktualizacji dla inteligentnych urządzeń domowych.

W najbliższej przyszłości niektóre akcesoria HomeKit będzie można zaktualizować bezpośrednio w aplikacji Dom.

Oprócz tego w udostępnionych wczoraj nowych mobilnych wersjach systemów Apple pojawiło się także wsparcie dla gamepada DualSense, który jest dostarczany z nowym PlayStation 5.

Ponadto w kodzie iOS 14.3 programiści odkryli nową funkcję Cardio Fitness dla Apple Watch. Nie jest jeszcze jasne, jak to działa i dlaczego jest potrzebne.

Kolejną niespodzianką w iOS 14.3 jest ikona odsłaniająca projekt AirPods Studio.

Finalna wersja najnowszego oprogramowania dla iPhone i iPad ma zostać wydana dla wszystkich w grudniu 2020 roku.

Poniżej tradycyjnie zamieszczamy wideo na którym przedstawione zostały opisywane przez nas powyżej zmiany. Autorem nagrania jest AppleInsider.

Która z powyższych zmian podoba się Wam najbardziej? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o iOS 14

System iOS 14 / iPadOS 14 / watchOS 7

iOS 14 – Sztuczki i triki

Opis nowych funkcji iOS 14

Przydatne aplikacje dla użytkowników iOS 14

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl