OneTech05.06.2019
Co się stało z 3D Touch w najnowszym iOS 13

Krótko przed konferencją WWDC w sieci pojawiły się pogłoski, że w iPhonie 11 nie będzie 3D Touch. Pierwsza beta systemu iOS 13 wydaje się potwierdzać tę teorię.

W najnowszej wersji iOS większość gestów 3D Touch została zastąpiona przez Haptic Touch. Teraz, aby wywołać wyskakujące menu i podglądy, nie musisz naciskać mocno ekranu. Wystarczy jedno dłuższe przytrzymanie ikony.

Nową opcję docenią na pewno właściciele iPhone SE, XR, iPad i iPod touch. Jednak użytkownicy iPhone’a 6s i nowszych modeli będą rozczarowani, ponieważ nowe wywołanie menu działa nieco wolniej i nie jest tak wygodne jak 3D Touch. Funkcję otrzymają także wszystkie iPady kompatybilne z iPadOS.

Jedynym miejscem, w którym 3D Touch nadal działa, jest latarka i przyciski aparatu na ekranie blokady oraz na klawiaturze w momencie, gdy chcemy włączyć tryb gładzika (na urządzeniach bez 3D Touch, musisz przytrzymać spację).

Jednocześnie w ustawieniach nowego pozostała sekcja z 3D Touch . Nie wiadomo jednak, czy pojawi się ona w ostatecznej wersji systemu.

Jak dotąd wydaje się, że Apple przygotowuje iOS 13 dla flagowego iPhone’a, który nie będzie miał 3D Touch.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl