Co w zanadrzu ma Unitra SmartBand U1 ciekawostki Unitra SmartBand U1, unitra, opaska Unitra SmartBand U1, opaska unitra, jak działa, funkcje Jak przystało na sportową opaskę, SmartBand U1 ma wiele podstawowych i dodatkowych funkcji, które znajdziemy w większości tego typu produktów. UNITRA1 1

Co w zanadrzu ma Unitra SmartBand U1

Jak przystało na sportową opaskę, SmartBand U1 ma wiele podstawowych i dodatkowych funkcji, które znajdziemy w większości tego typu produktów.

Dla mnie najważniejsze są wszystkie związane z aktywnością fizyczną, a resztę traktuję jako dodatek do ogółu, ale warto je wytłumaczyć, nawet jeżeli nie planujecie jeszcze zakupu produktu Unitry.
Co w zanadrzu ma Unitra SmartBand U1 ciekawostki Unitra SmartBand U1, unitra, opaska Unitra SmartBand U1, opaska unitra, jak działa, funkcje Jak przystało na sportową opaskę, SmartBand U1 ma wiele podstawowych i dodatkowych funkcji, które znajdziemy w większości tego typu produktów. UNITRA

Aktywność fizyczna

 • Licznik kroków: kompaktowa konstrukcja pozwala na sprawdzenie ilości kroków bezpośrednio na wyświetlaczu OLED lub w dedykowanych aplikacjach. Aplikacje są w stanie wyświetlić dane z wybranych przez nas okresów aktywności fizycznej, a ciekawym rozwiązaniem jest tryb tymczasowy. Pozwala na składowanie danych od momentu rozpoczęcia do zakończenia danej aktywności fizycznej.
 • Licznik spalonych kalorii: podejrzewam, że ta funkcja okaże się przydatna dla osób z nadwagą, w końcu pozwala na kontrolę zużycia kalorii. Dzięki tym informacjom użytkownik będzie mógł w bardziej przejrzysty sposób zbilansować swoją dietę i dobrać intensywność treningu.
 • Przebyty dystans: U1 wskaże użytkownikowi odległość, jaką udało mu się przebyć w ciągu dnia, jak i zaplanowanych treningów. Jak zwykle informacje wyświetlane są w aplikacji, co pozwoli nam na dokładne zapoznanie się z danymi na ten temat.
 • Planowanie aktywności fizycznej: nie wątpię, że większość konsumentów spędza zbyt dużo czasu przed komputerem lub konsolą, zapominając o ruchu. Dzięki U1 łatwo ustawimy dyskretne powiadomienie, przypominające o podjęciu aktywności fizycznej.
 • Monitoring codziennej aktywności: opaska pozwoli nam sprawdzić wszystkie dane zebrane podczas każdego z treningów. Oczywiście, dane dotyczą jednego z okresów, w którym podjęliśmy jakąkolwiek aktywność fizyczną. Wgląd w statystyki pozwoli użytkownikom zaplanować trening lub inne aktywności fizyczne.
 • Monitoring snu: to codzienny towarzysz, nawet podczas snu. Jeżeli chcemy zobaczyć, jak przebiegł nasz sen, wystarczy udać się do dedykowanej aplikacji, która dzięki odpowiednim czujnikom i algorytmom analizuje przebieg snu użytkownika. Dane są przedstawione w formie graficznej.

Komunikacja

 • Wyświetlanie powiadomień: dzięki U1 będziemy w stanie odczytać większość przychodzących na smartfona powiadomień. Pomimo małego wyświetlacza komfortowo odczytamy maila, SMS-a i powiadomienia z aplikacji. Nie musimy nawet wyciągać telefonu z kieszeni lub torebki, dzięki temu zabiegowi będziemy ze wszystkim na bieżąco.
 • Identyfikacja rozmówcy: osobiście wychodząc do znajomych lub trenując nie lubię, jak ktoś mi przeszkadza i nawet nie zwracam uwagi na połączenia przychodzące. SmartBand U1 wyświetla dane osoby, która chce się z nami skontaktować i pozwala również na odebranie lub niepołączenia.
 • Powiadomienie o pozostawionym telefonie: nie ma szans, żebyście zapomnieli o swoim smartfonie po sparowaniu go z opaską U1. Jeżeli straci połączenie z waszym telefonem, zostaniecie o tym poinformowani wibracją.
 • Automatyczna synchronizacja: wszystkie ustawienia wprowadzone w aplikacji synchronizują się z opaską. Dzięki temu mamy dostęp do konfiguracji, jak przeprowadziliśmy, wliczają w to ustawiony budzik i powiadomienia. Warto również pamiętać wynikach aktywności podczas każdego dnia z osobna.

Dodatkowe funkcje

 • Wielofunkcyjny zegar: U1 z powodzeniem może zastąpić klasyczny zegarek. Z łatwością odczytamy datę, godzinę, ustawimy budzik lub stoper. Właśnie tego brakuje mi jedynie w dotychczas używanym przeze mnie Xiaomi Mi Band.
 • Dostosowanie widoku do ręki: dedykowana aplikacja pozwala na dostosowanie SmartBanda do ręki, na której obecnie się znajduje. Dzięki temu możemy go używać na tej samej ręce, co zegarka lub na drugiej, nie mając problemów z odczytaniem danych na wyświetlaczu.
 • Alarm wibracyjny: nadchodzące powiadomienie zwiastują wibracje. Nie przegapimy żadnego połączenia przychodzącego czy wiadomości, mając wyciszony telefon. To samo dotyczy zaplanowanych spotkań lub treningów (przypomnienia).

Właściwości fizyczne

 • Długa żywotność baterii: czas czuwania wynosi 14 dni, co oznacza, że możemy jej używać tydzień pomiędzy ładowaniami. Energooszczędny wyświetlacz zapewnia niski pobór mocy, a czas ładowania nie jest długi.
 • Odporność na wilgoć: spacerujecie i “zaatakował” was deszcz? Nie ma się czym przejmować, SmartBand U1 jest odporny na wilgoć i kurz. Odrobina wody mu nie zaszkodzi, ale należy ściągać opaskę podczas pływania lub kąpieli.
 • Intuicyjne sterowanie: sterowanie opaską odbywa się za pomocą zaledwie jednego przycisku. Aplikacja również nie należy do najbardziej złożonych i nawet laik poradzi sobie z jej kontrolą.
 • Niewielki rozmiar: nie mam wątpliwości, że to najbardziej wyróżniająca cecha produktu. Nawet z monochromatycznym wyświetlaczem o przekątnej 0,88 – cala nie wygląda na toporne urządzenie.
 • Unikalne wzornictwo: prostota bije od samego początku. U1 może z powodzeniem stanowić stały element biżuteryjny zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Niewielki rozmiar i minimalistyczne wzornictwo tworzą idealne połączenie w tej kwestii.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć najważniejsze i te mniej ważne cechy produktu Unitry. Za niecałe 2 tygodnie możecie się spodziewać pełnej recenzji SmartBand U1.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top