Krzysiek Borek13.01.2018
Comex Subsitute receptą na brak Mobile Substrate

Prawie 3 lata temu Comex odpowiedzialny za JailbreakMe i narzędzie Spirit do wykonania Jailbreak wydał interesującą paczkę o nazwie Substitute.

Jest to swoista alternatywa dla Mobile Substrate, które nadal nie jest w pełni kompatybilne z iOS 11.

W tamtym czasie autor paczki był zniesmaczony tym, że Substrate nie jest otwarte na dla innych programistów. Chłopak wierzył, że w społeczności chodzi o otwartość, więc postanowił wydać Substitute. Okazuje się, że paczka jest już kompatybilna z iOS 11. Wszystko dzięki autorowi Semi – Restore, coolstar obwieścił światu na Twitterze, że Substitute działa na najnowszej wersji iOS.

To dobra wiadomość dla użytkowników korzystających z narzędzia LiberiOS do wykonania Jailbreak. Niestety na ten moment Mobile Substrate nie działa, a dzieło comex’a prawdopodobnie wspiera na razie wyłącznie zmianę motywów za pomocą aplikacji Anemone, która zastąpiła Winterboard w kwestii zmiany motywów.

Dla mnie to dobra wiadomość, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ujrzymy alternatywę dla Cydii pod postacią Installer 5. Ta aplikacja i Substitute sprawią, że nie będziemy uzależnieni od aplikacji i środowiska uruchomieniowego Saurika.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek