Krzysiek Borek27.12.2016
CoolBooter – dwie (różne) wersje iOS na jednym urządzeniu

W sieci niedawno pojawiło się całkiem przydatne narzędzie o nazwie CoolBooter, pozwalające na uruchomienie dwóch (różnych) wersji iOS na jednym urządzeniu mobilnym.

Pamiętam, jak miałem iPada 3 i chciałem mieć dwie wersje iOS, ponieważ kupiłem go od kolegi z iOS 5, a po usunięciu jego konta od razu wykonałem aktualizację do najnowszej wtedy wersji. Wtedy nie było jeszcze prostego rozwiązania na uruchomienie dwóch systemów operacyjnych. Na szczęście teraz wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych Apple z 32-bitowym układem scalonym mogą korzystać z dwóch systemów operacyjnych (wymagany Jailbreak).

Nie popadajcie w hurraoptymizm, CoolBooter jest obecnie w fazie beta testów, więc podczas jego użytkowania mogą występować różne, niezależne od użytkownika problemy. Teoretycznie to nic nowego, ponieważ doświadczeni programiści chwalili się tym przed nadejściem aplikacji, jednak wtedy tylko oni byli do tego zdolni, a teraz zrobi to praktycznie każdy.

Obecnie wspieranymi urządzeniami są iPhone 4, 5, 5c, a także iPad 2,3,4. Zapomnijcie o wsparciu dla iPoda Touch 5gen i iPada mini 2, wszystko z powodu braku kluczy oprogramowania dla obydwu urządzeń i faktu, że pierwszy mały iPad korzysta z drugiej rewizji układu scalonego A5.

Po instalacji każdy poradzi sobie z wykorzystaniem aplikacji do swojego celu, nie musimy nawet grzebać w plikach systemowych. Aplikacja za nas zainstaluje drugą (pewnie starszą) wersję iOS, potem zazwyczaj uruchamia drugą zainstalowaną wersję systemu operacyjnego, ale można to zmienić w każdej chwili. Aby zainstalować aplikację, należy dodać nowe źródło do Cydii, jest nim: http://coolbooter.com.

Macie iPhone`a 4 z iOS 7 i chcielibyście wrócić do 6? Wystarczy zainstalować aplikację, podobnie będzie w momencie korzystania z iPhone’a 5 z wgranym obecnie iOS 9 (Jailbreak). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i on miał 6.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek