Craig Federighi wyjaśnia, dlaczego automatyczne aktualizacje iOS pojawiają się z opóźnieniem ciekawostki Dlaczego automatyczne aktualizacje iOS pojawiaja sie pozniej, automatyczna aktualizacja iOS  System iOS zawiera funkcję automatycznej aktualizacji, ale jest ona aktywowana później niż pojawi się nowa aktualizacja. Oto dlaczego. aktualizacja ios

Craig Federighi wyjaśnia, dlaczego automatyczne aktualizacje iOS pojawiają się z opóźnieniem

System iOS zawiera funkcję automatycznej aktualizacji, ale jest ona aktywowana później niż pojawi się nowa aktualizacja. Oto dlaczego.

Gdy pojawia się nowa aktualizacja systemu iOS, użytkownicy są niemal zawsze podzieleni na dwie grupy. Są tacy, którzy natychmiast przeprowadzają ręczną aktualizację w ustawieniach systemu operacyjnego iPhone’a, i tacy, którzy wolą poczekać, aż system iOS zaoferuje automatyczną aktualizację. Ta ostatnia opcja jest jednak aktywowana kilka dni (jeśli nie tygodni) po wydaniu aktualizacji.

Craig Federighi wyjaśnia, dlaczego automatyczne aktualizacje iOS pojawiają się z opóźnieniem ciekawostki Dlaczego automatyczne aktualizacje iOS pojawiaja sie pozniej, automatyczna aktualizacja iOS  System iOS zawiera funkcję automatycznej aktualizacji, ale jest ona aktywowana później niż pojawi się nowa aktualizacja. Oto dlaczego. aktualizacja 1

Użytkownik Mateusz Buda zadał to pytanie w wiadomości e-mail Craigowi Federighi, starszemu wiceprezesowi Apple ds. inżynierii oprogramowania. W wiadomości Buda wyjaśnił, że ma włączone automatyczne aktualizacje, ale dwa tygodnie po publicznej premierze iOS 15.4 nadal nie otrzymał powiadomienia o aktualizacji.

“Jakie warunki muszą być spełnione, aby ta opcja zadziałała?” – zapytał Buda.

Ku swojemu zaskoczeniu Federighi odpowiedział i wyjaśnił powody takiej decyzji:

Cześć Mateusz,

nowe aktualizacje systemu iOS wprowadzamy stopniowo, najpierw udostępniając je tym, którzy wyraźnie szukają ich w Ustawieniach, a następnie 1-4 tygodnie później (po otrzymaniu informacji zwrotnej o aktualizacji) udostępniamy je urządzeniom z włączoną funkcją automatycznej aktualizacji.

Mam nadzieję, że to pomoże!

Biorąc pod uwagę, że na świecie jest tak wiele iPhone’ów i iPadów, nie dziwi fakt, że firma Apple wdrożyła strategię stopniowych aktualizacji, aby zapobiec przeciążeniu serwerów żądaniami aktualizacji w tym samym czasie.

W pierwszej fazie spełniane są prośby użytkowników, którzy ręcznie aktualizują system iOS, a następnie w kolejnych dniach uruchamiane są aktualizacje automatyczne. Ponadto okazuje się, że automatyczne aktualizacje nie są uruchamiane w przypadku negatywnych informacji zwrotnych od użytkowników, takich jak błędy w zabezpieczeniach lub podobne.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top