System iOS zawiera funkcję automatycznej aktualizacji, ale jest ona aktywowana później niż pojawi się nowa aktualizacja. Oto dlaczego.
Gdy pojawia się nowa aktualizacja systemu iOS, użytkownicy są niemal zawsze podzieleni na dwie grupy. Są tacy, którzy natychmiast przeprowadzają ręczną aktualizację w ustawieniach systemu operacyjnego iPhone’a, i tacy, którzy wolą poczekać, aż system iOS zaoferuje automatyczną aktualizację. Ta ostatnia opcja jest jednak aktywowana kilka dni (jeśli nie tygodni) po wydaniu aktualizacji.
Użytkownik Mateusz Buda zadał to pytanie w wiadomości e-mail Craigowi Federighi, starszemu wiceprezesowi Apple ds. inżynierii oprogramowania. W wiadomości Buda wyjaśnił, że ma włączone automatyczne aktualizacje, ale dwa tygodnie po publicznej premierze iOS 15.4 nadal nie otrzymał powiadomienia o aktualizacji.
“Jakie warunki muszą być spełnione, aby ta opcja zadziałała?” – zapytał Buda.
Ku swojemu zaskoczeniu Federighi odpowiedział i wyjaśnił powody takiej decyzji:
Cześć Mateusz,
nowe aktualizacje systemu iOS wprowadzamy stopniowo, najpierw udostępniając je tym, którzy wyraźnie szukają ich w Ustawieniach, a następnie 1-4 tygodnie później (po otrzymaniu informacji zwrotnej o aktualizacji) udostępniamy je urządzeniom z włączoną funkcją automatycznej aktualizacji.
Mam nadzieję, że to pomoże!
Biorąc pod uwagę, że na świecie jest tak wiele iPhone’ów i iPadów, nie dziwi fakt, że firma Apple wdrożyła strategię stopniowych aktualizacji, aby zapobiec przeciążeniu serwerów żądaniami aktualizacji w tym samym czasie.
W pierwszej fazie spełniane są prośby użytkowników, którzy ręcznie aktualizują system iOS, a następnie w kolejnych dniach uruchamiane są aktualizacje automatyczne. Ponadto okazuje się, że automatyczne aktualizacje nie są uruchamiane w przypadku negatywnych informacji zwrotnych od użytkowników, takich jak błędy w zabezpieczeniach lub podobne.