Krzysiek Borek14.10.2019
Czas przed ekranem zawitał do macOS 10.15 Catalina

Czas przed ekranem najpierw pojawił się w iOS, a od niedawna ta sama funkcja jest dostępna na komputerach Apple z macOS 10.15 Catalina.

Znajdziecie ją przechodząc do Preferencji systemowych. Funkcja ma osobny kafelek, więc łatwo ją znaleźć, aby przejrzeć bardziej szczegółowe informacje.

Podobnie jak w iOS możemy sprawdzić czas spędzony przed ekranem danego urządzenia połączonego z naszym Apple ID. U siebie mogłem sprawdzić dane z iPhone’a 7, iPada Air, Apple Watch Series 3 LTE i MacBooka Unibody.

Dane dotyczą nie tylko użycia aplikacji, bo można również sprawdzić ilość powiadomień i aktywacji ekranu w każdym z posiadanych urządzeń.

To jednak nie wszystko, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ustawić Czas bez urządzenia (ręcznie lub za pomocą wcześniej ustawionego harmonogramu), ustawić limit czasu użytkowania poszczególnych aplikacji. Można też wybrać ciągle działające aplikacje w zakładce Zawsze dozwolone, a ostatnia opcja (Treść i prywatność) służy do wyboru dostępu zawartości danej witryny internetowej.

Czas przed ekranem może okazać się przydatny w szczególności, gdy wasze dzieci korzystają z iPhone lub iPada. W innym przypadku funkcja (przynajmniej wg mnie) mogłaby nie istnieć.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS