OneTech10.09.2019
Czy brelok „lokalizator” nowość firmy Apple będzie działał ze starszymi iPhone’ami?

Dziś wieczorem, Apple oprócz nowych iPhone’ów najprawdopodobniej zaprezentuje światu również nowy gadżet, który będzie umożliwiał szybkie wyszukiwanie zagubionych kluczy czy portfeli.

Za pomocą tego niewielkiego modułu użytkownik będzie mógł łatwo i szybko wyszukiwać zagubione klucze, portfele i plecaki. Teraz pytanie. Czy gadżet będzie działał ze starszymi urządzeniami? Jak Wam się wydaje?

Zdaniem analityka Kuo niestety nie. Urządzenie będzie kompatybilne tylko z iPhone 11 i najprawdopodobniej później z nowymi iPadami. Dlaczego?

Ograniczenie to wynika z obsługi technologii UWB (ultra-szerokopasmowej), która będzie stanowić podstawę przyszłości akcesoria. Dzięki niej będzie można ustalić lokalizację zagubionej rzeczy z dokładnością do kilku centymetrów, a Bluetooth Low Energy działa w odległości 5 metrów.

Kuo wyjaśnia, że ​​aby technologia UWB działała, konieczne jest, aby była obsługiwana nie tylko przez moduł śledzący, ale także przez jednostkę główną, która odbierze z niego sygnał. Aby to zrobić, iPhone 11, iPhone Pro i iPhone Pro Max będą wyposażone w specjalny koprocesor, który nazywa się R1. Pisaliśmy o tym wczoraj – tutaj. Tylko dzięki niemu smartfony będą mogły współpracować z protokołem UWB i odpowiednio otrzymywać informacje o lokalizacji zagubionej rzeczy, do której zostanie podłączony moduł wyszukiwania.

Zaskoczeni? My nie.

Osoby korzystające z technologii Apple, powinny już doskonale wiedzieć, że firma regularnie ogranicza pracę nowych technologii wyłącznie do nowych urządzeń. Dlatego w Cupertino podkreślają wyższość nowych produktów nad urządzeniami poprzednich generacji, nawet jeśli innowacja ma charakter wyłącznie oprogramowania i mogłaby zostać wdrożona na urządzeniach z zeszłego roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl